Jakub Fochtman zwycięzcą konkursu RENAULT

Jakub Fochtman zwycięzcą konkursu RENAULT

Jury wybrało trzech laureatów konkursu RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION. Dyrekcję Designu Renault w Paryżu odwiedzi Jakub Fochtman, student architektury na Politechnice Śląskiej, który stworzył zwycięski projekt.


Drugie miejsce zajął Wojciech Karolczak, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Na trzecim miejscu znalazł się Nikodem Drąg, student inżynierii wzornictwa przemysłowego na Politechnice Krakowskiej. Prace uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Antoine Genin, Dyrektor Designu Wewnętrznego Grupy Renault oraz Robert Konieczny, Krystian Kowalski, Krystyna Łuczak-Surówka, Lidia Popiel, Wojciech Sierpowski i Wojciech Sokołowski. Wręczenie nagród odbyło się podczas targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home 2017. Wydarzeniu towarzyszyła ekspozycja Renault Home, której główną atrakcją jest samochód koncepcyjny Renault Trezor. 


I miejsce proj. Jakuba Fochtmana

I miejsce proj. Jakuba Fochtmana

Jakub Fochtman zaprojektował wnętrze auta inspirowane samochodami autonomicznymi oraz ich minimalistyczną estetyką. Właśnie ten projekt zyskał największe uznanie jury, które przyznało studentowi gliwickiej uczelni nagrodę główną: wizytę w Dyrekcji Designu Renault w Paryżu z osobą towarzyszącą oraz Nowe Renault Koleos do testów na okres dwóch tygodni.


II miejsce proj. Wojciecha Karolczaka

II miejsce proj. Wojciecha Karolczaka

Wojciech Karolczak w swoim projekcie zwrócił szczególną uwagę na dobór materiałów, które podkreślają wrażenie ekskluzywności auta oraz stwarzają wrażenie przebywania we wnętrzu mieszkalnym. Ta praca przyniosła mu drugie miejsce oraz nagrody: 5 000 zł i Nowe Renault Koleos na tydzień.


III miejsce proj. Nikodema Draga

III miejsce proj. Nikodema Draga

Trzecie miejsce zajął Nikodem Drąg, dla którego podczas projektowania priorytetem był komfort użytkownika i wykorzystanie nowoczesnych technologii. W nagrodę otrzyma 2 000 zł oraz Nowe Renault Koleos na weekend.


renault konkurs

W gronie pięciu finalistów znaleźli się także Patryk Biegalski i Maciej Szostak. Oprócz nagród pieniężnych oraz jazd testowych Nowym Renault Koleos, laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Wręczenie nagród odbyło się podczas targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home w Ptak Warsaw Expo.


renault konkurs

Renault Home

W ramach projektu RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION powstała również ekspozycja Renault Home na targach Warsaw Home. Była ona dostępna dla odwiedzających w dniach 6-8 października 2017 r. Renault Home to w pełni wyposażony dom, którego integralną częścią jest samochód koncepcyjny Renault Trezor. Auto w trybie jazdy autonomicznej zapewnia dostęp do multimediów i rozrywki nie tylko pasażerom, lecz także kierowcy. W ten sposób może on odpoczywać zupełnie jakby przebywał w domu, którego Trezor jest przedłużeniem. Partnerami Renault Home są firmy MEBLOO, RAMKO i RUST.

Renault Trezor

Główną atrakcją ekspozycji Renault Home był samochód koncepcyjny Renault Trezor, który podczas targów Warsaw Home został zaprezentowany w Polsce po raz pierwszy. To dwumiejscowe elektryczne coupé symbolizuje styl przyszłych modeli Renault. Wyróżnia się połączeniem dynamicznego, sportowego charakteru nadwozia z ciepłą stylistyką wnętrza, gdzie dominuje czerwień i szlachetne materiały. Trezor otwiera drogę do ery sportowych samochodów elektrycznych – do setki rozpędza się w czasie poniżej czterech sekund. Auto doceniono w wielu prestiżowych konkursach.


renault konkurs

źródło: materiały prasowe Renault Polska

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!