Archiwnętrza 2017 – rozmowy o designie w Krakowie

Archiwnętrza 2017 – rozmowy o designie w Krakowie

Już 25 października w Krakowie odbędą się pierwsze Archiwnętrza, czyli rozmowy wokół architektury, aranżacji wnętrz i wzornictwa. Projektowanie z pasją, pomysły na modne wnętrze oraz wiele przydatnych informacji dla architektów i projektantów wnętrz – to tylko niektóre z tematów, które zostaną poruszone podczas spotkania. Event odbędzie się w wyjątkowym miejscu – w kawiarni zlokalizowanej w dawnej secesyjnej szklarni, Pojnarówka art&coffee bar. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


archiwnetrzq 2017

Dobrze zaprojektowane wnętrze to takie miejsce, w którym chce się przybywać. Kluczem udanej aranżacji jest umiejętność łączenia materiałów i wzorów. To także zabawa stylami, gra światłem i kolorem. To również doskonałe rozumienie takich pojęć jak: kształty, formy, tekstury, akcesoria, elementy i detale – słów wchodzących w zakres słownika architektury wnętrz. Cechą najlepszych projektantów jest przede wszystkim umiejętność łączenia funkcjonalnych rozwiązań z estetyką.

Jak stworzyć urzekające i piękne wnętrze, które jednocześnie będzie spełniać wszystkie nasze wymagania? Dowiemy się tego od pracowni projektowej Biała Ściana, która będzie gościem zbliżających się Archiwnętrz. Projektantki z Białej Ściany podczas spotkania opowiedzą o swojej pracy, projektach i pomysłach na modną przestrzeń. "Stop konwencji - pół żartem, pół serio o wnętrzach i nie tylko" – to hasło przewodnie pracowni. Przełamywanie konwencji w projektowaniu to jeden z wielu tematów, który zostanie poruszonych podczas wydarzenia.


proj. Biała Ściana

proj. Biała Ściana

Wzornictwo i trendy

Archiwnętrza to również wzornictwo i gorące trendy w designie. Kolejnym gościem będzie pracownia Projectorium, która zajmuje się wykonywaniem ręcznie robionych naczyń z ceramiki.

Moje prace, to przede wszystkim emocje - odzwierciedlenie otaczającej mnie rzeczywistości, krajobrazy, miejsca, wspomnienia, barwy i struktury, które zapadły mi w pamięci. Bardzo dużo jest odniesień do przyrody, która ma na mnie znaczący wpływ, stąd wśród moich naczyń pojawiają się takie serie jak: Oceany, Dzikie Ogrody, Lasy, Mokradła – mówi Kamila Bilik-Majerczak, twórczyni Porjectorium.

Pracownia Projectorium została założona przez Kamilę, która odpowiada za działalność artystyczną – wykonywanie naczyń, opracowywanie wzorów, poznawanie nowych technik zdobniczych, wdrażanie pomysłów. Bardzo szybko okazało się, że dobrze jest działać w parze, w której każdy odpowiada za swoją działkę. Tutaj, pojawia się mąż Kamili. Ona koncentruje się na tworzeniu, natomiast Michał świetnie odnajduje się w tematach logistycznych i sprzedaży. Podczas Archiwnętrz ten zgrany duet opowie o swoich inspiracjach i pasji jaką jest projektowanie.


archiwnetrza 2017

proj. Projectorium

Archiwnetrza 2017

Pojnarówka art & coffee bar

Praktyczne informacje dla projektantów

Podczas eventu poznamy również odpowiedź na nurtujące wielu architektów i projektantów pytanie – jak wypromować swój projekt w mediach? Dzięki cennym wskazówkom przekonamy się, że nie jest to wcale takie trudne! Swoją wiedzą podzieli się z nami Piotr Niedopytalski, na co dzień piszący na temat designu i architektury oraz zajmujący się content i brand marketingiem.

Wiele porad na temat promocji w mediach, które możemy znaleźć w sieci, nie do końca sprawdza się w branży związanej z designem i architekturą. To sprawia, że osoby chcące wypromować swój projekt więcej czasu spędzają na działaniach promocyjnych, niż na tym, co najbardziej lubią robić, czyli na projektowaniu. Żeby jednak zaistnieć i pokazać swój projekt wcale nie trzeba wkładać w to wiele pracy i wysiłku. O tym, jak to zrobić, opowiem podczas Archiwnętrz — mówi Piotr Niedopytalski.

Niezwykłe miejsce

Wyjątkowy event odbędzie się w wyjątkowym miejscu – w kawiarni Pojnarówka art&coffee bar w Krakowie (Al. Mickiewicza 21B, Kraków), która mieści się w budynku odresturowanej, secesyjnej szklarni wybudowanej w 1912 roku. Mimo lokalizacji w samym centrum miasta, Pojnarówka zachwyca swoją kameralną atmosferą. Unikatowe, piękne wnętrze uzupełnia aromat pysznej kawy i przemiła obsługa. Czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce na rozmowy na temat designu? Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają na nie projektantów, architektów i miłośników dobrego designu.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa na adres e-mailowy: [email protected] podając swoje imię i nazwisko. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Polskie Stowarzyszenie Projektantów Wnętrz. Sztuka-wnetrza.pl udzieliła patronatu medialnego.


archiwnetrza 2017

Więcej na stronie wydarzenia: www.archiwnetrza.pl


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!