Sikora projektuje kolejną bibliotekę

Sikora projektuje kolejną bibliotekę

Sikora Wnętrza projektuje wnętrze nowego dworca w sercu Kaszub - w Kartuzach. Obiekt stanie się częścią Kaszubskiego Szlaku Kultury. Inicjatywa rewitalizacyjna, którą pracownia rozpoczęła Stacją Kultura, stała się impulsem do stworzenia niezwykłego szlaku, który rozpoczyna się we Władysławowie, prowadzi przez Wejherowo, Rumię, Sopot aż do Kartuz.


Obiekty te łączy nie tylko nadanie im nowej funkcji ale także promocja regionalizmu. Zaproponowane przestrzenie zawierają więc produkty i prace artystyczne lokalnych artystów a także naturalne materiały charakterystyczne dla regionu. Wnętrza w luźny sposób nawiązują do historycznych stylistyk, stając się tym samym doskonałym tłem dla działań aktywnej społeczności.


biblioteka kartuzy
biblioteka kartuzy
biblioteka kartuzy
biblioteka kartuzy

Projekt koncepcyjny wnętrza to połączenie naturalnej urody architektonicznej miejsca, na którą składają się historyzujące detale (jak okna, dach dwuspadzisty) z nowoczesnymi dodatkami (balustrady, drewniane okładziny ścienne) autorstwa pracowni architektonicznej Studium.

Analizując lokalny kontekst oraz potrzeby inwestora zaproponowano przestrzeń nowoczesną, lekką, przytulną i przyjemną w odbiorze. Przeplatają się w niej detale związane z kulturą Kaszub oraz regionu, ujęte w drewnianych meblach, detalach oraz kolorystyce. Zaproponowane wnętrze to przestrzeń która bez wątpienia stanie się dumą regionu i miejscem o pozytywnym odbiorze społecznym co potwierdzone zostało przeprowadzonymi przez architektów badaniami.


biblioteka kartuzy
biblioteka kartuzy

źródło: materiały prasowe Sikora Wnetrza

Sprawdź również: Sopoteka od Sikora Wnętrza


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!