Ucieczka od miejskiego zgiełku

Ucieczka od miejskiego zgiełku

Dom dębem otulony to projekt pracowni Kando, stworzony dla klienta zmęczonego miejskim gwarem, marzącego o bliskim kontakcie z naturą. Wdzierająca się do środka natura stała się wytyczną do podejmowanych przez architektów kolejnych decyzji projektowych.

 

Wnętrze zachwyca ogromem otwartej, przeszklonej przestrzeni. Na parterze znajduje się klatka schodowa w formie ażurowej przegrody, która subtelnie oddziela kuchnię od salonu. 


ażurowa klatka schodowa, drewniany apartament
apartament drewniany, dąb w mieszkaniu

Wyjątkowo wysokie pomieszczenie umożliwiło zastosowanie oryginalnych lamp, które wkomponowują się w otoczenie, jednocześnie nie pozwalają oderwać od nich wzroku. Z przeszklonej antresoli można podziwiać zarówno salon z góry, jak i widok za oknem. Wszechobecne drewno otula swym ciepłem i wprowadza spokój do wnętrza.


apartament drewniany, dąb w mieszkaniu
drewno w mieszkaniu

W części nocnej znaduje się sypialnia z pokojem kapielowym. Ledwie zauważalna szklana przegroda tylko symbolicznie dzieli pomieszczenia. Szyba pozwala na niezależną kontrolę temperatur w obu pomieszczeniach przy optycznym zmaksymalizowaniu ich przestrzeni.


sypialnia z łazienką
sypialnia z łazienką
sypialnia z łazienką
drewniana łazienka, salon kapielowy

Silnie proekologiczne podejście klienta zobowiązało twórców projektu do wykonania go pod dyktando natury. Dlatego w nawiązaniu do drewnianej elewacji większość wnętrza została wyłożona olejowanym dębem – ściany, kuchnia i łazienki fornirem, zaś sufity litymi deskami. W zestawieniu z pięknymi elementami wyposażenia i niekonwencjonalnymi zabiegami oświetleniowymi udało się zbudować scenę spójną, naturalną i wręcz eteryczną.


drewno w mieszkaniu
drewno w mieszkaniu

Dom dębem otulony

Projekt wnętrz: Kando Architects

Powierzchnia: 342 m2

Realizacja: w trakcie

źródło: Kando Architects


Sprawdź również: Apartament dla wymagających


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!