Magiczne przestrzenie

Magiczne przestrzenie

Architekci z pracowni Kando stworzyli projekt mieszkania pełnego kontrastów i magii. Wykorzystane rozwiązania nadają apartamentowi szczypty tajemniczości.


Jadający głównie na mieście inwestorzy chcieli, by podczas częstych spotkań z przyjaciółmi kuchnia była w samym środku wydarzeń. Opracowana koncepcja centralnie osadzonego modułu, dookoła którego można swobodnie się przemieszać, w pomysłowy sposób nadała mu wiele funkcji. Dzięki zastosowaniu paneli przesuwnych na co dzień wtapia się on w tło, a osadzone na nim półki dają efekt niepozornej ściany z regałem. Gdy zachodzi potrzeba, ukryta w nim kuchnia otwiera się na salon, ściągając wzrok swą głęboką czernią i zapraszając zapachami.

 


ukryta kuchnia
ukryta kuchnia
ukryta kuchnia

Za perforowaną, przesuwną ścianą, która na pierwszy rzut oka wydaje się być elementem wyłącznie dekoracyjnym, znajduje się strefa nocna, w której kryją się sypialnia z łazienką i garderobą oraz toaleta. 


ukryta kuchnia, przesuwne sciany
ukryta kuchnia, przesuwne sciany
ukryta kuchnia, przesuwne sciany

Inwestorzy są miłośnikami filmu, dlatego też przewidziany w standardowym układzie apartamentu pokój gościnny przekształcono w klimatyczną salę kinową.


sala kinowa w mieszkaniu

Wykorzystane rozwiązania nadają apartamentowi szczypty magii i tajemniczości. Jest to niewątpliwie wnętrze silnych kontrastów — niemal achromatyczną całość przełamują akcenty kolorystyczne. Jednak to dobór materiałów i faktur sprawia, że przestrzeń nie wydaje się ani sterylna, ani nudna.


monochromatyczne wnetrza
eleganckie wnetrza

Apartament Subtrakt

Projekt wnętrz: Kando Architects

Powierzchnia: 103 m2

Lokalizacja: Warszawa

Realizacja: w trakcie

źródło: Kando Architects


sprawdź również: Apartament dla wymagających 


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!