Australijski minimalizm

Australijski minimalizm

Limitowana kolekcja mebli Bilgola projektu Adama Goodruma z australijskiego studia architektonicznego NAU, wykonana z wiśni amerykańskiej i tulipanowca amerykańskiego, łączy w sobie minimalistyczne wzornictwo z pięknem amerykańskiego drewna liściastego.


Australia w pigułce

Inspirowana australijską architekturą modernistyczną, charakterystyczną dla północnego wybrzeża Sydney, Bilgola to lekka kolekcja mebli, na którą składają się fotele wypoczynkowe, sofa, stolik kawowy, krzesła, tapczan oraz mobilne przepierzenie. Nowoczesne i uniwersalne modele foteli i sof wyróżniają proste ramy, płócienne oparcia i duże poduszki. Kolekcja mebli Bilgola pozwala oszczędzać miejsce, bo można je wsuwać pod siebie. Meble te nadają się do celów domowych i komercyjnych. Adam Goodrum zaprezentował swoją kolekcję mebli na ICFF (International Contemporary Furniture Fair) w Nowym Yorku, a następnie poszerzył ją o limitowaną edycję wykonaną z wiśni amerykańskiej i tulipanowca amerykańskiego. 


meble, design, Australia, modernizm
meble, design, Australia, modernizm
meble, design, Australia, modernizm

Meble w zgodzie z naturą

Wyprodukowana przez firmę Evostyle z Australii, kolekcja została poddana pełnej środowiskowej Ocenie Cyklu Życia (Life Cycle Assessment), aby wykazać jej prawdziwy wpływ na środowisko. LCA jest sposobem analizowania wszystkich elementów procesu obróbki drewna. Dzięki temu wiadomo, że ilość węgla zgromadzonego w drewnie wiśni oraz tulipanowca wykorzystanych do stworzenia wszystkich sześciu mebli w ramach limitowanej kolekcji Bilgola, przekracza poziom emisji węgla związany z ekstrakcją, obróbką oraz transportem drewna. Amerykańskie drewno liściaste nie tylko wykazuje minimalny ślad węglowy, ale pochodzi z lasów zarządzanych w zrównoważony sposób. Drzewa są selektywnie wycinane i podlegają naturalnej regeneracji. Dzięki temu amerykańskie lasy liściaste zwiększają co roku swoją objętość o 401 hektarów. To tak, jakby co minutę tworzył się obszar jednego boiska do gry w piłkę nożną. 


meble, design, Australia, modernizm
meble, design, Australia, modernizm
meble, design, Australia, modernizm

źródło: materiały prasowe Stowarzyszenia Handlowego Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC)

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!