Apartament pokazowy ABB Living Space® Experience

Apartament pokazowy ABB Living Space® Experience

Firma ABB, lider pionierskich technologii, otworzyła w Warszawie jeden z najnowocześniejszych w Europie apartamentów pokazowych, prezentujący innowacyjne systemy inteligentnego zarządzania budynkiem i przestrzenią domową. Przestrzeń oraz ekspozycja zostały zaprojektowane przez Magdalenę Czernik i Przemysława Strzałkowskiego – architektów ze studia Megart Design, przy wsparciu partnerów projektu: Philips, Bubendorff, ZAJC kuchnie, Kinnarps, Saint Gobain, Daikin, Miele, Bang & Olufsen, Hypnos i Decofire.


ABB Living Space Experience to miejsce, w którym można się przekonać, jak działa i jakie korzyści daje spersonalizowane sterowanie funkcjami domu: oświetleniem, temperaturą, czy wentylacją.


ABB Living showroom Warszawa

Architekci postawili na oszczędne i czyste formy, które dobrze korespondują z ultranowoczesnym standardem zastosowanych technologii KNX i ABB-free@home. 170-metrową powierzchnię zaaranżowano w formie apartamentu mieszkalnego, stanowiącego otwartą przestrzeń. Znalazło się w niej miejsce na w pełni wyposażoną kuchnię, jadalnię, salon ze sprzętem multimedialnym i sypialnię z pokojem kąpielowym. Jest również druga łazienka, gabinet, pomieszczenie techniczne i dodatkowe miejsce do pracy.


ABB Living showroom Warszawa

W apartamencie już od wejścia wita gości przyjazna i łatwa w obsłudze automatyka sterująca funkcjami wyposażenia. Zastosowano tu najnowocześniejsze programatory reagujące na odwiedzających i oferujące w pełni spersonalizowane scenariusze zdarzeń. Połączono elementy sterowania oświetleniem, żaluzjami, ustawienia optymalnej temperatury, wentylacji, systemów alarmowych, dźwięku i obrazu. To unikatowe na polskim rynku rozwiązanie pozwoli klientom w pełni zapoznać się ze wszystkimi możliwościami technologii KNX. W apartamencie ABB Living Space Experience można intuicyjnie sterować przestrzenią, nie tylko za pomocą zainstalowanych w ścianach paneli dotykowych, ale również z urządzeń mobilnych.

 

ABB Living showroom Warszawa
ABB Living showroom Warszawa

Wewnętrzna komunikacja pomiędzy urządzeniami pozwala na bieżące monitorowanie i prognozowanie zużycia wszystkich mediów oraz dostrojenie funkcjonowania apartamentu do rytmu dnia użytkownika, ilości naturalnego światła, czy jakości powietrza, pozwalając tym samym oszczędniej gospodarować wodą i energią.

Na mapie miejsc oferujących inteligentne systemy automatyki budynku wreszcie pojawiła się przestrzeń, w której architekt, czy integrator systemów automatyki będzie mógł wraz z inwestorem doświadczyć wybranych rozwiązań i omówić szczegóły projektu w bardzo realistycznej scenerii. Poza prezentacją oferty produktowej, planowane są także m.in. cykliczne warsztaty, szkolenia, wystawy i spotkania z twórcami.


ABB Living showroom Warszawa

Apartament pokazowy ABB Living Space Experience mieści się w pofabrycznym sercu Żoliborza, przy ul. Duchnickiej 3, w dawnej Fabryce Wynalazków Instytutu Mechaniki Precyzyjnej, przywróconej do życia pod nazwą Defabryka. Dzięki dbałości o walory architektoniczne, to poindustrialne wnętrze skupia pod swoim dachem twórców oryginalnych projektów i idei, tworząc dobre miejsce do kreatywnych spotkań.


ABB Living showroom Warszawa

źródło: materiały prasowe ABB

Apartament pokazowy ABB Living Space® Experience

Projekt wnętrz: Magdalena Czernik i Przemysław Strzałkowski ze studia Megart Design, przy wsparciu partnerów projektu: Philips, Bubendorff, ZAJC kuchnie, Kinnarps, Saint Gobain, Daikin, Miele, Bang & Olufsen, Hypnos i Decofire.

Powierzchnia: 170 m2

Realizacja: wrzesień 2017

Lokalizacja: Warszawa

 

Sprawdź również: Robot na lotnisku


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!