OLX - Biuro Lokalne

OLX - Biuro Lokalne

Barwne, pełne zieleni, różnorodne i ciepłe. Tak wygląda zaprojektowane przez Workplace nowe środowisko pracy dla obecnie największej tablicy internetowych ogłoszeń lokalnych w Polsce. Biuro powstało na 11 piętrze w budynku Q22 w Warszawie.


Architekci wspominają, że bardzo spodobał im się branding firmy. Żywe i radosne kolory oraz ciekawa i różnorodna ikonografia. Uznali więc, że wykorzystają te motywy i wplotą w materiały wykończeniowe przestrzeni. Działalność i kultura firmy OLX opiera się na relacjach budowanych lokalnie, dlatego recepcję otwarto na strefę networku przywołującą na myśl przydomowy ogród. Wygodne kanapy, wysoki stół do pracy, biblioteka oraz spokojny kąt z bujanym fotelem i wykładziną w kolorze trawy. Całość dopełnia napis „Hello” na białej ceglanej ścianie, ułożony z węża ogrodowego.


biuro olx, workplace
biuro olx, workplace

Po prawej stronie od recepcji znajduje się biuro Naspers. Szukając pomysłu na projekt przestrzeni zaproponowano podkreślenie jego międzynarodowego biznesowego charakteru. Jednocześnie biuro miało pozostać nadal ciepłe. W ten sposób powstało środowisko nawiązujące do klasycznego nowojorskiego stylu.


worplace, biuro
worplace, biuro
biuro olx, workplace

Po lewej stronie znajduje się natomiast kojące środowisko pracy uzupełnione tematycznymi strefami i salami do spotkań nawiązującymi do wiodących portali należących do OLX. W biurze zaprojektowano różnorodne salki i budki telefoniczne, tak aby pracownicy wykonujący różnego typu zadania nie przeszkadzali sobie nawzajem. Dzięki temu, że sąsiadują one z open space’m są stale wykorzystywane i spełniają swoją funkcję. Lockery z zielenią oddzielają strefy pracy indywidualnej od komunikacji, a pomiędzy białymi panelami akustycznymi prześwituje błękitny jak niebo sufit. Projekt dopełniają elementy scenograficzne (książki, rośliny, skrzynki, neony itp.) nawiązujące do portali tematycznych należących do grupy OLX.


biuro olx, workplace

Projekt wnętrz: Workplace

Bogusz Parzyszek, CEO | Founder
Dominika Zielińska, Head of Architecture | Managing Partner
Marzena Bednarczyk, Senior Architect
Natalia Leszczyńska, Architect
Damian Bieniek, Anna Rzeźnik, Kasper Skirgajło-Krajewski | Space branding & Wayfinding

Powierzchnia: 500 m2

Realizacja: grudzień 2016

Lokalizacja: Warszawa

źródło: materiały Worplace

 

biuro olx, workplace

Sprawdź również: The Heart Warsaw


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!