Klatka na książki

Klatka na książki

Najważniejsze w regale na książki jest to co znajduje się na półkach. Nie znaczy to jednak, że musi on być nudnym, przeciętnym meblem sprowadzonym jedynie do swojej funkcji. 

Włoski architekt i projektant, Massimo Castagna zaprojektował regał na książki, którego konstrukcję stanowi metalowa klatka. Produkowany przez markę Henge regał Cage-B miał swoją premierę na ubiegłorocznych targach Salone del Mobile w Mediolanie. 

Regał na książki Cage-B ma formę metalowej kratownicy z polerowanego mosiądzu, do której zamocowane są asymetrycznie rozmieszczone, grube półki z olejowanego drewna eukaliptusowego. Mebel jest wykonywany ręcznie z wykorzystaniem tradycyjnych metod i bez użycia środków chemicznych. 

Mebel jest dostępny w różnych rozmiarach: półki mogą mieć głębokość 35 lub 45 centymetrów, różna może też być wysokość i szerokość mebla. Co więcej, jego gabaryty można indywidualnie dostosowywać na potrzeby konkretnego projektu. Dostępny jest także z półkami zrobionymi z innych gatunków drewna lub pokrytymi kolorowym lakierem.

Fot: Henge

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!