Muzeum Mleka

Muzeum Mleka

Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie to pierwsza tego typu placówka w Polsce, która stała się niezwykle ciekawą atrakcją turystyczną regionu. W tym miejscu zwiedzający nie spotkają tabliczek z napisem „Nie dotykać eksponatów”. Wręcz przeciwnie. Cała ekspozycja została zaprojektowana tak, aby skłaniać turystów do interakcji. Muzeum znalazło się w gronie ośmiu najlepszych projektów w kategorii Entertainment Project of the Year w konkursie AV Awards.


W obiekcie zastosowano dotykowe monitory, dzięki którym można korzystać z aplikacji, gier i quizów. Nowoczesny system dźwiękowy sprawia, że odwiedzający muzeum wczuwają się w sielankowy, wiejski klimat. Do stworzenia ekspozycji wykorzystano innowacyjne rozwiązania takie jak mapping 3D, holoboxy, technologię RFID, a nawet  dotykową farbę.


muzeum mleka

Dzięki multimedialnej ekspozycji, obiekt przyciąga zwiedzających w każdej grupie wiekowej, a Muzeum znacząco wyróżnia się na tle innych atrakcji turystycznych Podlasia. To także ważne miejsce dla lokalnej społeczności. Multimedialna ekspozycja stała się punktem wycieczek szkolnych. Młodzież chętnie przyswaja wiedzę o historii mleczarstwa i znaczeniu mleka dzięki atrakcyjnej formie wystawy. 


muzeum mleka, atrakcje Podlasia
muzeum mleka, atrakcje Podlasia
muzeum mleka, atrakcje Podlasia

Ciekawa forma obiektu została doceniona także na arenie międzynarodowej. Muzeum Mleka zakwalifikowało się do finału konkursu AV Awards. Do prestiżowego plebiscytu corocznie zgłaszają się firmy z branży audiowizualnej prezentując najpiękniejsze projekty spektakularnych inwestycji takich jak multimedialne muzea, naszpikowane technologią parki rozrywki, nowoczesne siedziby globalnych korporacji, czy widowiskowe wnętrza centrów handlowych. Obiekt zakwalifikował się do finałowej ósemki w kategorii „Entertainment Project of the Year”. Wśród projektów walczących o statuetkę znajdują się takie inwestycje jak londyński park rozrywki „Alice’s Adventures Undergroud”, niemieckie Muzeum BMW, Cytadela na Malcie, podwodne zoo w Dubaju czy Miasto Wina we Francji. Co ciekawe po raz pierwszy w 19-letniej historii konkursu do finału dostał się wykonawca z Polski i polska inwestycja.


Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka powstało w ramach realizacji projektu "Rozwój oferty turystycznej Miasta Grajewo poprzez inwestycje w budowę infrastruktury turystyczno ‐ rekreacyjno ‐ sportowej", który był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W ramach tego projektu wybudowano również kryty basen wraz z zapleczem SPA, który znajduje się w sąsiedztwie muzeum.


Muzeum Mleka w Grajewie

Realizacja: Projekt Multimedia Sp.zo.o.

Termin realizacji: grudzień 2016

 

Sprawdź również:  Piękna nasza Polska cała... według Nizio Design


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!