Urząd Miasta Bydgoszczy ogłosił zwycięzcę konkursu na projekt muralu z królem Kazimierzem Wielkim w roli głównej. Zwycięski projekt ozdobi ścianę budynku przy ul. Jagiellońskiej 36.
Sprawdź informacje o konkursie: Konkurs na mural - Legendy bydgoskie
Do konkursu zgłosiło się dziesięć podmiotów, przedstawiając łącznie 15 prac. W poniedziałek 11 września odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, która jednomyślnie wskazała na projekt "Kazimierz" autorstwa Bartosza Bujanowskiego.
źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy
Organizatorzy podkreślają, że zgodnie z regulaminem konkursu, mural powinien zawierać sens legendy, ale we własnej, oryginalnej interpretacji artysty i przedstawiać ciekawą historię. Kompozycję muralu należało także wpisać w kontekst architektoniczny z wykorzystaniem istniejących elementów architektury. Realizacja muralu nastąpi najpóźniej do 7 października.
źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy
Sprawdź pozostałe konkursy na naszej stronie
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
W lutym 2016 roku zakończyła się już czwarta edycja „Konkursu...
czytajPrzedmiotem konkursu jest opracowanie projektu modelowego domu wielorodzinnego dla Programu...
czytajOgłoszono międzynarodowy konkurs pt. Earth Made na koncepcje domów z...
czytajCelem konkursu jest włączenie społeczności młodych projektantów w poszukiwanie oryginalnych...
czytaj
Ilość komentarzy: 0