Nawigacja po biurze jak na home screen’ie

Nawigacja po biurze jak na home screen’ie

Flagowym produktem Droids On Roids są aplikacje mobilne powstające na zlecenie klientów z całego świata. Przyglądając się procesowi ich tworzenia, architekci z pracowni mode:lina postanowili przenieść mobilne środowisko pracy programistów na ściany nowego biura. Biegnący przez wszystkie pomieszczenia czarny pasek pod suftem to nic innego jak pasek stanu (status bar), znany z większości popularnych smartfonów.


Biuro o powierzchni 650 m2 znajduje się w zabytkowej kamienicy w centrum Wrocławia. Ikony umieszczone na pasku oraz na drzwiach pomieszczeń, stanowią system identyfkacji wizualnej informującej o funkcjach poszczególnych przestrzeni. Nawigacja po biurze przypomina więc nawigację na home screen’ie i sprzyja zarówno pracownikom, jak i ich gościom.


biuro, Wrocław, mode:lina, droids on roids
mode:lina, projekt wnętrza biura

Błyskawica i zygzaki jako motyw przewodni

Motywem przewodnim stało się połączenie środowiska mobilnych aplikacji z identyfkacją wizualną marki Droids On Roids. Oprócz charakterystycznych dla aplikacji mobilnych inspiracji, wnętrze wypełniły żółte detale, które wraz z przechodzącymi przez całe biuro lampami w formie zygzaka, korespondują z błyskawicą z logotypu.


mode:lina, projekt wnętrza biura

Błyskawica pojawia się niemal w każdym pomieszczeniu zyskując różne funkcje – jako element dekoracji drzwi, wykończenie biurek lub uchwytów na drzwiach budek telefonicznych.


mode:lina, projekt wnętrza biura
mode:lina, projekt wnętrza biura

Playroom i kuchnia tętnią życiem

Team Droids On Roids spędza ze sobą bardzo dużo czasu nie tylko podczas pracy nad projektami. W 2016 roku zespół wyjechał na miesięczne wakacje na Bali. Okazało się, że programiści mają kilka bardzo ważnych dla siebie rytuałów związanych z celebrowaniem publikacji nowych projektów. Potrzebowali więc miejsca, które sprawdzi się zarówno podczas codziennej pracy, jak i w trakcie eventów po godzinach. Stąd też dwie różne funkcje kuchni oraz playroomu połączono w jednym pomieszczeniu tworząc dużą wielofunkcyjną przestrzeń, która tętni życiem. Dynamicznym podziałem strefy kuchennej nawiązano do skosów z motywu błyskawicy.


mode:lina, projekt wnętrza biura
mode:lina, projekt wnętrza biura

Prywatność i komfort spotkań

Wypełniając korytarze wyspami z fotelami oraz specjalnie wyciszonymi budkami, wygospodarowano wewnątrz biura dużą przestrzeń zapewniającą prywatność. Nie zabrakło również pokoju do drzemki - jedno z pomieszczeń całkowicie posłużyło do stworzenia naproomu z wielkim żółtym hamakiem i wygodnymi łóżkami.


mode:lina, projekt wnętrza biura
mode:lina, projekt wnętrza biura

Biuro Droids On Roids

Projekt wnętrz: mode:lina/ Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin, Małgorzata Szymańska, Anna Kazecka 

Powierzchnia: 650 m2

Realizacja: sierpień 2017

Lokalizacja: Wrocław

Zdjęcia: Patryk Lewiński


Sprawdź również: Dynamicznie w VELO7


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!