Centrum piłkarskie i Sklep Kibica Reprezentacji Polski

Centrum piłkarskie i Sklep Kibica Reprezentacji Polski

Centrum piłkarskie R-Gol.com w Warszawie to prawdziwa mekka dla pasjonatów futbolu. Salon został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną MUSU prowadzoną przez Annę i Marcina Irek (poprzednia nazwa EMKWADRAT Architekci).

 

Lokal, znajdujący się przy ul. Puławskiej 255 mieści w sobie wiele funkcji. Założeniem projektu było stworzenie przestrzeni, która będzie służyć nie tylko jako miejsce sprzedaży. Znajduje się tu także: strefa kibica, miejsce spotkań, szkoleń i treningów oraz zabaw z piłką, centrum wydarzeń, rynkowych premier a także pokazów sportowej mody. Wnętrza naszpikowano nowoczesnymi multimediami i aplikacjami, które sprawiają radość fanom piłki nożnej.


piłka nożna, sklep piłkarski, futbol,

Kolorystyka i zastosowane materiały kreują sportowy, trochę surowy klimat wnętrza. Odkryty, grafitowy sufit z widocznymi instalacjami, czarne elementy wykończenia ścian i mebli, stalowa klatka boiska, jasna, sportowa posadzka PCV czy surowe wyposażenie meblowe ze stalowych rurek i siatek podkreślają sportowy charakter salonu. Ciemne kolory przełamano zielenią sztucznej murawy i kolorowymi akcentami grafik. Architekci wykorzystując dużą wysokość pomieszczenia zastosowali strzeliste, pionowe panele, które w dolnej, dostępnej dla klientów części służą jako ekspozytor produktów, a wyżej płynnie przechodzą w nośniki grafik reklamowych, tworząc w górnym pasie pomieszczenia ciekawy, dynamiczny rytm. Wysoki na 6 metrów salon podzielono częściowo na dwa poziomy antresolą. Wnętrze o powierzchni 750 m2 zawiera kilka stref funkcjonalnych. Zastosowane rozwiązania zabudowy ekspozycyjnej dają możliwość elastycznego modyfikowania wystroju sklepu i dowolnego rozmieszczenia poszczególnych kategorii produktów. Wrażenie przestrzeni i ciekawą atmosferę dodatkowo wydobywa punktowe, wąskostrumieniowe oświetlenie, rzucające akcent na wybrane strefy czy produkty.


piłka nożna, sklep piłkarski, futbol,

Tuż przy wejściu na parterze zaplanowano strefę z najważniejszą kategorią produktów w ofercie - butów piłkarskich. Przestrzeń podzielono na mniejsze sub-strefy w zależności od przeznaczenia obuwia (murawa, halowe itp). Kilkaset modeli futbolowych butów wyeksponowano na ścianach oraz na specjalnych, multimedialnych ekspozytorach ulokowanych na środku lokalu. W głebi salonu rozmieszczono strefę dla bramkarzy, strefy odzieży sportowej i piłkarskich akcesoriów, strefę nadruków oraz strefę KIDS.


piłka nożna, sklep piłkarski, futbol,

W sercu sklepu znajduje się recepcja z punktem odbioru zamówień internetowych, oraz komfortowa strefa chillout z kanapą i stolikiem będącym jednocześnie miejscem do gry w piłkarzyki.


piłka nożna, sklep piłkarski, futbol,

Miejscem zasługującym na  uwagę  jest wewnętrzne boisko do gry w piłkę (jeden na jeden) służące do testowania butów, prowadzenia szkoleń piłkarskich, zajęć dla dzieci czy oglądania piłkarskich zmagań na dużym ekranie Zamknięte w stalowej klatce o wymiarach 4,6 m na 9,4 m sięga sufitu. W jego dolnym pasie zainstalowano bandy reklamowe, podobne do stadionowych. Boisko wyłożono sztuczną murawą. Projektor rzucający obraz na ścianę boiska umożliwia wirtualną grę i trening celności strzałów.


piłka nożna, sklep piłkarski, futbol,

Dopełnieniem sprzedażowo-szkoleniowych funkcji salonu są pomieszczenia na antresoli, gdzie zaprojektowano dużą salę konferencyjną oraz strefę VIP. Wygodny salon spotkań wypałniają meble wypoczynkowe, ekrany do projekcji oraz biblioteka piłkarska. Za szklaną ścianą rozpościera się spektakularny widok na przestrzeń salonu.


piłka nożna, sklep piłkarski, futbol,
piłka nożna, sklep piłkarski, futbol,

Rozwiązania multimedialne, zintegrowane z modułem sklepu internetowego czy specjalnymi aplikacjami dla fanów piłki to jeden z elementarnych składników projektu salonu. Przy wejściu do sklepu znajduje się ekran, który umożliwia odczytanie informacji bezpośrednio z naklejki na bucie i prezentację wszystkich jego kluczowych parametrów. Mniejsze ekrany rozproszone w przestrzeni sklepu dają możliwość zalogowania się do konta klienta w sklepie internetowym i sprawdzenia wybranych produktów. Obok kasy zainstalowano jeszcze jeden nowoczesny panel - wirtualną przymierzalnię. Przeglądając się w lustrze można obserwować wybrane arykuły, bez konieczności ich zakładania. 


piłka nożna, sklep piłkarski, futbol,

Łączy nas piłka

Dzięki współpracy firmy R-GOL.com z Polskim Związkiem Piki Nożnej powołano do życia (pod tym samym adresem) pierwszy oficjalny Sklep Kibica Reprezentacji Polski. Stroje sportowe, akcesoria i gadżety dla kibiców polskiej kadry piłki nożnej wyeksponowano w specjalnej strefie znajdującej się w głębi lokalu, wyróżniającej się na tle całego sklepu biało-czerwonym wystrojem, spójnym z identyfikacją oficjalnego serwisu PZPN. Strefę zabudowano lekką konstrukcją z metalowej siatki, pomalowanej na czerwony kolor. Białe ścienne kubiki w formie plastra miodu nawiązują do klasycznego szycia piłki nożnej.

 

piłka nożna, sklep piłkarski, futbol,
piłka nożna, sklep piłkarski, polska reprezentacja, lewandowski

Centrum piłkarskie R-Gol.com i Strefa Kibica Reprezentacji Polski

Projekt  koncepcyjny i wykonawczy: MUSU

Powierzchnia: 750 m2

Realizacja: grudzień 2016

Lokalizacja: Warszawa

Zdjęcia: Piotr Czaja


piłka nożna, sklep piłkarski, polska reprezentacja, lewandowski

Sprawdź także: Nowa siedziba SPOKEY


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!