Targi Warsaw Home 2017

Targi Warsaw Home 2017

Najlepsze meble i najciekawsze artykuły wyposażenia wnętrz - międzynarodowe marki oraz rodzime firmy, wybitne osobowości świata designu i architektury – wszystko to czeka na uczestników drugiej edycji Warsaw Home. Targi odbędą się w dniach 6-8 października br. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Swoje produkty zaprezentuje ponad 600 wystawców, których ekspozycje zajmą prawie 70 tys. m2. Design, dekoracje, architektura oraz grafika to cztery motywy przewodnie tej imprezy.


W tym roku w Nadarzynie nie zabraknie ciekawych tematów oraz intrygujących nazwisk. Wybitne osobowości ze świata designu i architektury podzielą się swoimi przemyśleniami związanymi z hasłem przewodnim tegorocznej edycji - tematem "Odwagi". Wśród prelegentów jest singapurskie studio architektoniczne i projektowe Neri & Hu, które tworząc dla globalnych marek i pracując nad budynkami zlokalizowanymi od Londynu po Singapur w zadziwiający sposób łączy Wschód z Zachodem. Z kolei pochodzący z Holandii projektant, artysta i rzemieślnik Paul Heijnen zaprezentuje design konceptualny, czerpiący z rękodzieła, sztuki, ale też inżynierii i nauk ścisłych. Wreszcie reprezentujący Francję Pierre Frey to przykład pielęgnacji tradycji i jej kontynuacji we współczesnym świecie. Pojawi się również Karim Rashid, który będąc pod wrażeniem ubiegłorocznej edycji Warsaw Home i gorącego przyjęcia przez targową publiczność zadeklarował chęć ponownego odwiedzenia Nadarzyna. Prawdziwą okazją dla fanów współczesnej architektury będzie na pewno wykład Roberta Koniecznego, który zdobył światowy rozgłos i wiele prestiżowych nagród za swoje projekty. Ponadto pojawi się cała plejada polskich projektantów: m.in.: Oskar Zięta, Tomek Rygalik, Robert Majkut, Krzysztof Kubasek, Maja Ganszyniec, Krystian Kowalski, Piotr Kuchciński.


ptak warsaw expo

Neri & Hu

Ciekawie zapowiadają się wystawy towarzyszące targom. „Plany na przyszłość” to organizowana już od 21 lat największa wystawa architektoniczna w Polsce. Zobaczymy w jej ramach ponad 2.000 projektów i planów, koncepcje nowych budynków i założeń urbanistycznych, makiety, a także filmy o wybitnych polskich architektach. Nowym spojrzeniem na projektowanie i rolę designera w tym procesie będzie wystawa pod kuratelą Krystiana Kowalskiego „Projektowanie – kulisy”. W jej ramach, chyba po raz pierwszy w Polsce tak szczegółowo i dokładnie zostanie przedstawiony proces projektowy i współpraca projektanta z producentem.

 

Ptak warsaw expo

Pierre Frey. Wallpepers Collecion

Ptak warsaw expo

Karim Rashid

ptak warsaw expo

Podobnie jak rok temu, trzydniowe Warsaw Home połączą formuły b2b i b2c. Aby zapewnić pełne wykorzystanie potencjału imprezy, hale zostaną podzielone na cztery strefy tematyczne: Furniture, Furniture & Deco, Kitchen & Dining oraz Interior Finish. Warsaw Home odbędą się w dniach 6-8 października w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie przy Al. Katowickiej 62. Ogromnym ułatwieniem dla tych, którzy będą chcieli dotrzeć na targi, będzie zorganizowana na czas imprezy komunikacja z i do Warszawy. Co 30 minut, w godzinach od 10.00 do 17.00, z Dworca Centralnego, przez Dworzec Zachodni, odjeżdżać będzie shuttle bus, który dowiezie wszystkich zainteresowanych do Nadarzyna - prosto pod hale wystawiennicze.

 

targi warsaw home 2017

źródło: materiały prasowe Warsaw Home Expo

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!