Luksusowy gabinet makijażu permanentnego

Luksusowy gabinet makijażu permanentnego

Wykonanie dobrego makijażu wymaga precyzji i doświadczenia. Sztuka malowania staje się jeszcze bardziej wymagająca w przypadku makijażu permanentnego, który powinien być dobrze zaplanowany. Jaki zatem powinien być projekt gabinetu, w którym wykonywane są tego typu zabiegi? Projektanci z pracowni JT Grupa stanęli przed wyzwaniem zaprojektowania gabinetu, w którym piękno gra główną rolę.

 

Salon makijażu permanentnego Karoliny Konkiel zmienił ostatnio lokalizację i tym samym przeszedł prawdziwą metamorfozę. Aranżacja została oparta na solidnym oraz szlachetnym marmurze, który symbolizuje trwałość oferowanych zabiegów. W zestawieniu z eleganckim mosiądzem zastosowanych elementów oraz delikatnością różu tworzy wysmakowane wnętrze.


salon makijażu

Lokal składa się z dwóch oddzielnych gabinetów zabiegowych, reprezentacyjnego foyer, toalety i pomieszczenia socjalnego. Wysokie na 4,5m wnętrze podkreślono lustrami pokrywającymi całe ściany w recepcji i poczekalni. Odbija się w nich geometryczny wzór podłogi, tworząc wyjątkową grę ze światłem.

 

makijaż, tatuaż, salon piękności

Założeniem projektu było stworzenie luksusowego wnętrza, ale w nowoczesnym stylu. Projektanci inspirowali się głównie kamieniem i jego naturalnymi właściwościami trwałości oraz unikalności. We wnętrzu znalazły się mosiężne detale w postaci logotypu, czy elementów umieszczonych w cokołach lub zatopionych w posadzce.

 

makijaż, tatuaż, salon piękności

Wyzwaniem okazała się precyzja w wykonaniu poszczególnych detali, które w ostatecznym stadium odgrywają bardzo ważną rolę dla całej stylizacji Położenie wielkoformatowych płyt w foyer, wykonanie wyspy czy elementów ślusarskich wymagało wysiłku, ale ostateczny efekt – jak podkreślają architekci - przeszedł najśmielsze oczekiwania.

 

makijaż, tatuaż, salon piękności

Jako, że głównym materiałem jest marmur, zadbano, aby wyróżniał się on na tle poszczególnych pomieszczeń. Na ścianie w recepcji zastosowano marmur carrara arabescato a na ścianach w gabinetach bianco carrara. Już od wejścia wnętrze robi wrażenie, a potęguje je marmurowa wyspa w recepcji oraz elegancka poczekalnia po przeciwnej stronie.

 

makijaż, tatuaż, salon piękności

W poczekalni umieszczono wysokiej klasy designerską sofę marki &tradition, stolik kawowy i lampę House Doctor. W wysokich oknach zawisły ciężkie, welurowe zasłony w kolorze brudnego różu, przełamujące chłód marmuru. W gabinetach znajdują się łóżka oraz sprzęt do zabiegów. Efektowne wykończenia na ścianach, konstrukcje przestrzenne pełnią funkcje luster oraz nadają smaku i lekkości. Wszystkie zabudowy ślusarskie i meblowe zostały zaprojektowane przez architektów z JT Grupa.

 

makijaż, tatuaż, salon piękności

Salon makijażu permanentnego Metamorphosis

Projekt wnętrza: JT Grupa

Powierzchnia: 90 m2

Zdjęcia: Tom Kurek

Realizacja: 2017

Lokalizacja: Gdańsk

makijaż, tatuaż, salon piękności

Sprawdź także: Zabawa kolorem i wzoremPodoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!