Dynamicznie w VELO7

Dynamicznie w VELO7

VELO7 to wielofunkcyjna przestrzeń, w której swobodnie przenikają się: sklep rowerowy, serwis oraz miejsce do testowania rowerów. Tutaj wszystko kręci się wokół dwóch kółek. Projektanci z pracowni mode:lina stylistykę wnętrza podporządkowali więc rowerowym inspiracjom.


VÈLO7 tworzą ludzie pozytywnie zakręceni na punkcie dwóch kółek. Swoją pasją chętnie dzielą się z innymi. Oferując swoim klientom najwyższej jakości rowery postanowili przygotować dla nich również wyjątkowe miejsce, które tę pasję będzie odzwierciedlało.


velo7 w Poznaniu, sklep rowerowy
sklep rowerowy

Pojawiające się w całym wnętrzu trójkątne formy oraz skosy to bezpośrednie nawiązanie do kształtu ramy rowerów. Jej charakterystyczna geometria została przełożona także na specjalnie zaprojektowany przez projektantów wieszak, dzięki któremu uzyskano dodatkowe miejsce prezentacji rowerów. 


sklep rowerowy
sklep rowerowy

Oprócz kolarskich inspiracji, projektanci sięgnęli do identyfkacji wizualnej VÈLO7 i jej logotypu, za które odpowiedzialna jest Agencja Minima Advertising People™ . Marka należy do prawdziwych entuzjastów, dlatego też pasja i zaangażowanie miały być wyczuwalne już na poziomie projektów grafcznych. Utrzymanie wnętrza w czarno-białej kolorystyce odpowiada przygotowanej identyfkacji, a linie podziałów oraz oświetlenie nawiązują do trójkątnego logotypu.


sklep rowerowy
velo7 w Poznaniu, sklep rowerowy

Elementem odwołującym się do kolarstwa jest także rzut całego sklepu. Przechodzące przez wnętrze podziały stref przypominają rowerowe koło z centralnie umieszczoną ekspozycją (piastą) oraz zbiegającymi się do niej liniami – szprychami. Dynamiczna forma wnętrza ma również za zadanie przywodzić na myśl rytm kolarskich wyścigów.


sklep rowerowy

VELO7 Sklep rowerowy

Projekt wnętrz: mode:lina/ Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Anna Kazecka

Powierzchnia: 100 m2

Realizacja: wrzesień 2017

Zdjęcia: Patryk Lewiński


Sprawdź także: Nowa siedziba Spokey


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!