Stylowa metamorfoza mieszkania we wrocławskiej kamienicy

Stylowa metamorfoza mieszkania we wrocławskiej kamienicy

Odsłonięta zabytkowa cegła, wysmakowane meble i dodatki oraz … niecodzienna czarna podłoga, oddająca fakturę i kolor spalonego drewna. To wszystko sprawia, że to wrocławskie mieszkanie jest kwintesencją stylu Royal Chic. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Czarno na białym

Stylowe miejsce   

Moda na urządzanie z przepychem trwa w najlepsze. Ciemniejsze kolory, nasycone pastele przeplatane złotem oraz meble i dodatki w stylu nowoczesnej klasyki nadają wnętrzom luksusowego charakteru. Marka Quick-Step ten styl określa mianem Royal Chic. To w nim na nowo zaaranżowano mieszkanie w historycznej wrocławskiej kamienicy. Spektakularnej metamorfozy dokonały autorki bloga Pani to potrafi – Anna Drozd i Beata Łańcuchowska. Blogerki przy użyciu podłóg całkowicie przeobraziły wnętrze i nadały mu niepowtarzalny charakter.

Wnętrze z charakterem

Na apartament, liczący 62 metrów kwadratowych, składają się dwa poziomy. Główne piętro spełnia funkcją salonu, kuchni i jadalni, a położone niżej przyziemie to przytulna sypialnia. Wygląd całości zdeterminowany jest przez odsłoniętą zabytkową cegłę. W górnej części znajduje się ona na ścianach, z kolei na dole wypełnia beczkowe sklepienia. 

Zdecydowane rozwiązania 

Co typowe w mieszkaniach z XIX wieku całość jest bardzo wysoka – górny poziom mierzy aż 3,60 m, a na dole to również niestandardowe we współczesnym budownictwie 2,75 m. W tak wysokim wnętrzu z powodzeniem można pozwolić sobie na ciemne barwy. Dlatego stara, zabytkowa cegła, która została odsłonięta i zaimpregnowana to wielki atutu apartamentu. Dopełnieniem jej oryginalnej faktur i szlachetnego ciemnego koloru stała się równie niebanalna podłoga, która dokładne odwzorowuje tradycyjnych japońskie deski Shou Sugi Ban. Bez nowoczesnej technologii nie byłoby możliwe stworzenie podłogi, która w tak dokładny sposób oddawałaby chropowatości i głęboką barwę materiału tradycyjnie używanego w Japonii. Dodatkowo dzięki systemowi „uniclik” położenie podłogi nie stanowiło większego problemu. Składa się ją jak dobrze dopasowane klocki, a po montażu tworzą przepiękną całość.

Przenikanie barw  

Aby skontrapunktować dużą wysokość i bardzo zdecydowane faktury cegieł i podłogi resztę pomieszczenia pomalowano na biało. W miejscu gdzie kuchnia łączy się z wejściem i klatką schodową, a ściany narażone są zabrudzenia, położona została farba matowa. Ten sam biały kolor ścian powtórzono w sypialni. Dzięki temu pokój z wysoko umieszczonymi oknami wydaje się jaśniejszy. Dodatkowo górne i dolne pomieszczenie wizualnie połączył ten sam wzór podłogi położony na schodach i przy dużej wnękowej szafie. Na reszcie powierzchni sypialni zdecydowano się na delikatną szarość na posadzce, która dodaje wnętrzu przytulności. 

Esencja Royal Chic

Górna część dzienna wymagała wizualnego podzielenia funkcji. Blogerki zdecydowały się na zagranie kolorami i nadanie charakteru wnętrzu dodatkami i akcesoriami. Postanowiono na ozdobny w charakterystycznym dla Royal Chic kolorze złota i mosiądzu, które doskonale komponują się z czernią i fioletem. To dodaje wnętrzu lekkiego blichtru. Świetnie sprawdza się tu też stary, żeliwny żyrandol czy też zrobione samodzielnie przez autorki wnętrza oświetlenie, które zawisło nad pomalowanym na czarno stołem

Kuchnia zamknięta w ramie

Jednak największe wrażenie robi aneks kuchenny. Zaprojektowano go tak, aby stanowił odrębną całość. W tym celu powstał czarny monoblok z dębowym środkiem. Matowo-czarne fronty podkreślają jasny kolor blatu i wiszących szafek, tworząc wokół nich ramę. Mimo swoich niezbyt dużych rozmiarów (360 cm), meble z zabudowy kuchennej są bardzo pojemne. Skrajne zamontowanie zlewu i płyty grzewczej – chociaż nie do końca jest zgodne z ogólnie panującymi zasadami –  pozwoliły uzyskać dość spory blat roboczy.   

Źródło: Quick-Step

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!