Harmonia we wnętrzu

Harmonia we wnętrzu

Stworzenie harmonijnego wnętrza, w którym wszystkie elementy ze sobą współgrają, to nie lada wyzwanie. Aby przyjemność aranżacji mieszkania nie zamieniła się w przytłaczający obowiązek, przedstawiamy kilka stylistycznych porad. Dzięki nim z łatwością zaprojektujemy wnętrze dopasowane do naszych potrzeb i upodobań.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Shop concept na ludowo

Aranżując dom czy mieszkanie, stajemy przed szeregiem dylematów. Ale najtrudniejsze z nich dotyczą tych elementów, które pozostają z nami przez lata. Z pewnością należy do nich podłoga, która jest fundamentem i bazą, a także punktem wyjścia do dalszych decyzji aranżacyjnych. Jak dopasować ją do listew, drzwi, ścian i mebli oraz jak sprawić, by wpisywała się w wybraną stylistykę? W odpowiedzi na te pytania przedstawiamy kilka wskazówek, czym się kierować, by wszystkie elementy naszego wnętrza harmonijnie ze sobą współgrały. 

Po pierwsze, powinniśmy określić styl, w jakim chcemy urządzić wnętrze. Pod względem wzornictwa główne elementy wyposażenia mieszkania muszą stanowić harmonijną całość. Wybrany styl będzie determinował wybór materiałów, a także kolorystykę. Zatem jeśli jesteśmy fanami nowoczesnych rozwiązań, powinniśmy naszą uwagę skierować na panele o jasnych barwach, jak biały, szary czy beżowy dąb. Taka podłoga będzie idealnym tłem dla nowoczesnych mebli. Jeżeli jednak jesteśmy miłośnikami klasyki, a wnętrze chcielibyśmy wypełnić antykami, zdecydowanie lepszym wyborem jest podłoga w ciemnych odcieniach. Jasne podłoże w tym przypadku może wydać się mało stabilne. Kolejnym krokiem jest dobór drzwi. Aby osiągnąć wrażenie spójności, powinniśmy wybrać je w tym samym kolorze, co podłoga, albo zdecydować się na wersję lekko ciemniejszą lub o ton jaśniejszą od posadzki. To sprawi, że zachowamy we wnętrzu harmonię, ale unikniemy monotonii. A co z listwami? Zwracajmy uwagę na wielkość pomieszczeń. Pamiętajmy, że jasna podłoga, listwy i drzwi optycznie powiększą każde pomieszczenie, a ciemne spowodują, że metraż wyda się mniejszy. Jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu samej powierzchni podłogi, warto wybrać te w zbliżonym kolorze do paneli, a jeśli chcemy sprawić, by pomieszczenie wydawało się wyższe, można zastosować listwy w kolorze ścian.

Panele w ciepłych odcieniach brązu dodadzą wnętrzu przytulności i będą idealnym tłem dla klasycznych mebli i dodatków. Nawet gdy zdecydujemy się na białe ściany, wnętrze z bazą w postaci ciemnobrązowych paneli nie będzie sprawiało wrażenia zimnego i surowego. Kolekcja Szafir wyróżnia się eleganckim i szlachetnym wykończeniem, dzięki  czemu będzie idealnym kompanem także dla stylizowanych mebli, a nawet antyków. Dopełnieniem klasycznej podłogi, a zarazem jej dyskretnym, dekoracyjnym wykończeniem może stać się listwa w odcieniu ciemnego dębu czy palisandru brazylijskiego.

Panele podłogowe w odcieniu Dąb Macchiato tworzą idealną bazę dla stylu skandynawskiego czy nowoczesnych aranżacji. Jasną podłogę w tym przypadku można połączyć z białymi drzwiami z białą, stylową listwą, w której dla jeszcze większego wrażenia harmonii można ukryć wszelkie kable. Takie układy kolorystyczne wynikające z jednego koloru są łatwe w tworzeniu i stwarzają w pomieszczeniu wrażenie spokoju. Dzięki swojej neutralności dają szerokie pole do zabawy dodatkami i akcentami o odmiennej kolorystyce.

Źródło:  VOX 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!