Shop concept na ludowo

Shop concept na ludowo

Projekt wnętrza przestrzeni handlowej zawsze uzależniony jest od indywidualnych potrzeb danej marki i specyfiki oferowanych przez nią produktów. W przypadku Folkstar założenie było jasno sprecyzowane. Wnętrze miało być tłem eksponującym asortyment, który sam w sobie jest bardzo barwny i charakterystyczny. Folklorystyczne, kolorowe produkty wymagają specjalnej oprawy, która nie przyćmi ich blasku. Jak projektanci ForbisGroup poradzili sobie z tym wyzwaniem?

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rewitalizacja biura T-Mobile Polska

Tło idealne

Wyzwaniem projektowym, jakie marka Fokstar postawiła przed architektami ForbisGroup było stworzenie wnętrza, stanowiącego dyskretne tło dla kolorowej, wyrazistej sztuki ludowej. Udało się to osiągnąć przede wszystkim dzięki wykorzystaniu w aranżacji dużej ilości bieli oraz prostych, lekkich mebli wykonanych z jasnej sklejki, ozdobionych jedynie delikatną, drewnianą „koroną”.Przez cały okres projektowy ważne było ostrożne operowanieformami i kolorami, tak, aby te nie zdominowały asortymentu. Wszystkie elementy musiały być proste i tworzyć harmonijną całość.Wykorzystanie lekkich, mobilnych mebli posiada jeszcze jedną ważną zaletę. Kluczowe w projekcie dla Folkstar było funkcjonalne rozwiązanie sezonowości asortymentu. Wnętrze przystosowane jest do tego, aby z łatwością umożliwić zarówno podział na strefy produktowe, jak i na ich łatwą zmianę, w zależności od potrzeb. 

Mały produkt, duże wyzwanie

Kolejnym wyzwaniem projektowym był rozmiar oferowanych produktów. Zazwyczaj to ekspozycja towarów o dużych gabarytach sprawia projektantom najwięcej trudności. Architekci spotkali się z sytuacja odwrotną. Ogromną rolę w całej ekspozycji odgrywają przedmioty niewielkich rozmiarów, jak magnesy, łyżki czy koraliki. Ekspozycja małych ozdób wymaga specjalnych rozwiązań.  Na potrzeby aranżacji zaprojektowane zostały specjalne meble, które w wyjątkowy sposób podkreśliły urok barwnych drobiazgów. W salonie znalazły się specjalne kasetki z mobilnymi podziałkami, które umożliwiają dostosowanie wielkości przegródek do asortymentu. To sprawia, że nawet najmniejszy przedmiot przyciąga wzrok i zachęca do kupna.

Podkreślić charakter

Folkstar to marka, która w oryginalny sposób łączy piękny ludowy design z nowoczesnością,ma ściśle określony, wyraźny charakter. Motyw folklorystyczny jest silnie dominujący. My, musieliśmy skupić się więc na tym, aby go delikatnie podkreślić, uważając na to, by efekt nie był zbyt przytłaczający. Jest to istotne także ze względu na dodatkowe założenie marki. Sklep oprócz pełnienia funkcji sprzedażowej ma być także miejscem doświadczania kultury i tradycji. Wyjątkowy folkowy charakter został podkreślony w subtelny i zrównoważony sposób i zgrabnie połączony z nowoczesnością. Na ścianach zawisły fototapety, które zagnieżdżają Folkstar w tkance konkretnego miasta.

Źródło: Folkstar

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!