Łóżkoteka czyli Kino Łóżkowe

Łóżkoteka czyli Kino Łóżkowe

Transatlantyk Festival 2017 dobiegł końca, a wraz z nim jedna z największych atrakcji wydarzenia – Kino Łóżkowe. Od 13 do 21 lipca w łódzkim Pasażu Schillera goście Transatlantyku mogli oglądać najlepsze filmy w wyjątkowej oprawie i niecodziennym otoczeniu. 


Kina plenerowe w parkach czy nawet seanse organizowane w samochodach już nikogo nie dziwią. Ale organizatorzy festiwalu Transatlantyk wraz z marką VOX poszli o krok dalej i już od sześciu lat z sukcesem organizują Kino Łóżkowe. W tym roku na czas festiwalu, czyli od 13 do 21 lipca, w Pasażu Schillera w Łodzi stanęło 50 łóżek z baldachimem firmy VOX z kolekcji 4 You, a każde z nich zostało wyposażone w indywidualny projektor i ekran. Ta nietypowa przestrzeń podczas festiwalu zamieniała się nie tylko w salę kinową, lecz także salę wykładową, czytelnię oraz przestrzeń spotkań gości i twórców.


kino łóżkowe w Łodzi

Kino Łóżkowe to wspólny pomysł Jana A.P Kaczmarka – pomysłodawcy i spiritus movens całego festiwalu oraz Piotra Voelkela – właściciela Grupy Kapitałowej VOX. Dzięki ich projektowi łóżka przeniosły się z domów do przestrzeni publicznej, integrując i edukując społeczność festiwalu. Łóżkoteka zaoferowała gościom wyjątkowe doświadczenie: zbiorowe przeżywanie filmowych emocji, jednocześnie w kameralnych warunkach, komfortowej i intymnej przestrzeni. 


kino łóżkowe w Łodzi
kino łóżkowe w Łodzi

W Kinie Łóżkowym festiwalowi goście mogli obejrzeć w sumie 17 filmowych dzieł. W tegorocznym programie znalazło się kino światowe, a wśród niego: „Śmietanka towarzyska” W. Allena, „Grand Budapest Hotel” W. Andersona, „La La Land” D. Chazelle’a, a także „Deadpool” T. Millera czy „Obcy 8. Pasażer Nostromo” R. Scotta. Nie zabrakło też wyjątkowych kameralnych produkcji ostatnich sezonów, jak włoski dramat „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” P. Genovese’a czy francuski „Co przynosi przyszłość” M. Hansen-Love. A wśród kina polskiego znalazły się m.in. „Body/Ciało” M. Szumowskiej, „Wszystkie nieprzespane noce” M. Marczaka czy „Kamper” Ł. Grzegorzka.

Oprócz kina plenerowego Łóżkoteka pełniła również funkcję sali wykładowej i czytelni. Spotkania organizowane we współpracy z Uniwersytetem SWPS podejmowały takie tematy, jak współczesny feminizm, design krytyczny czy fake news. A osobami prowadzącymi wykłady byli kulturoznawcy, dziennikarze, socjologowie i psychologowie. A ponadto w ciągu dnia Łóżkoteka przeobrażała się w czytelnię, gdzie można było wypożyczać książki o tematyce filmowej, a także zagrać w gry planszowe.


kino łóżkowe w Łodzi
kino łóżkowe w Łodzi
kino łóżkowe w Łodzi

źródło: materiały prasowe

Sprawdź również: Faktura w dawnej elektrowni


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!