Grand Kitchen w Arkadii

Grand Kitchen w Arkadii

W wyniku rozbudowy Centrum Handlowego Arkadia powstała wyodrębniona strefa – Grand Kitchen. To miejsce zaprojektowane dla klientów, którzy chcą niespiesznie spędzić czas w komfortowej przestrzeni restauracyjnej z wygodnym dostępem do usług oferowanych w obiekcie. Autorem koncepcji jest pracownia SUD Architekt Polska we współpracy z biurem architektonicznym Concept Studio oraz pracownią Saguez & Partners. 


Wiodące motywy dekoracyjne, które nadają nowoczesny i elegancki charakter nowo powstałej strefie wykonane zostały z blachy miedzianej. Opracowanie technologii, wykonawstwo oraz montaż powierzone zostały firmie Advertis. Zakres prac obejmował wykończenie miedzią licznych elementów wystroju wnętrza Arkadii, w tym trzech ozdobnych świetlików, które rozjaśnią przestrzeń naturalnym światłem promieni słonecznych. W części restauracyjnej ażurowa instalacja komponuje się z miedzianymi cokołami oraz oświetleniem sufitowym. Powstały dwa rodzaje miedzianych i aluminiowych wnęk, w których znajdują się lampy halogenowe.


grand kitchen, ch arkadia
miedź, centrum handlowe arkadia
grand kitchen, ch arkadia

mat. Sud Architekt Polska

Spójny wystrój, w którym dominuje szlachetny połysk miedzi buduje klimat tego miejsca. Grand Kitchen wpisuje się w najnowsze trendy projektowania stref food court. W miejsce punktów gastronomicznych powstają autonomiczne przestrzenie, miejsca spotkań, których jakość przyciąga odwiedzających, nie tylko w przerwie zakupów. Poza strefą restauracyjną, miedziana blacha została wykorzystana również do zabudowy podświetlanych nisz w korytarzu prowadzącym do toalet oraz fitness clubu, jak również do wykonania ścianki w nowym holu toalet. Ponadto zespół Advertis wykonał system informacji wizualnej w postaci podświetlanych piktogramów.


grand kitchen, ch arkadia
grand kitchen, ch arkadia
grand kitchen, ch arkadia

Lakierowana miedź doskonale komponuje się ze szkłem oraz białym lacobelem. Dodatkowo dzięki halogenowemu podświetleniu uzyskany został efekt połysku, który nadaje stylowy i nowoczesny charakter przestrzeni.


grand kitchen, ch arkadia
grand kitchen, ch arkadia

mat. Sud Architekt Polska

grand kitchen, ch arkadia

mat. Sud Architekt Polska

Grand Kitchen w Centrum Handlowym Arkadia

Projekt: SUD Architekt Polska, Concept Studio, Saguez & Partners

Technologia, wykonawstwo, montaż elementów miedzianych: Advertis

Powierzchnia: 2 tys. m2

Realizacja: 2017

Generalny wykonawca: firma RD bud

Inwestor Centrum Handlowego: Unibail-Rodamco

źródło: materiały prasowe Advertis


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!