Dywany w zgodzie z naturą

Dywany w zgodzie z naturą

Poszanowanie praw człowieka, odpowiedzialność za środowisko naturalne oraz dbałość o relacje z partnerami handlowymi to priorytety EGE, jednego z największych producentów wykładzin i dywanów z ponad 70-letnią tradycją. To pierwsza i jedyna na świecie firma z tej branży, która może pochwalić się certyfikatem CSR. W lipcu 2017 r. opublikowano najnowszy raport z działań w tym zakresie.


Porzucone sieci rybackie stanowią jedną dziesiątą odpadów trafiających do oceanów. Mogą dryfować wiele miesięcy a nawet lat, stanowiąc poważne zagrożenie dla mieszkańców mórz i przyczyniając się do degradacji środowiska naturalnego. Zbierane i czyszczone, a następnie poddane recyklingowi mogą stać się bardzo mocnymi i wytrzymałymi włóknami, stosowanymi w przemyśle tekstylnym. EGE do produkcji używa materii powstałej właśnie z używanych sieci rybackich. Wykładziny dywanowe w płytkach produkowane są tu także na miękkim i elastycznym, charakteryzującym się doskonałymi właściwościami akustycznymi, podłożu Cradle to Cradle CertifiedTM Ecotrust, powstającym z recyklingu tysięcy butelek PET.


dywany, ochrona środowiska, sieć rybacka
dywany, ochrona środowiska, sieć rybacka
dywany, ochrona środowiska, sieć rybacka

To nie jedyny przejaw odpowiedzialności za środowisko naturalne tej firmy. W fabrykach stosuje się oświetlenie wykorzystujące technologię LED, a woda stosowana w dużych ilościach podczas procesów technologicznych, np. barwienia przędzy, jest oczyszczana i ponownie używana podczas kolejnych etapów produkcji. Nadwyżki energii cieplnej wykorzystywane są do ogrzewania budynków firmy, ale też przekazywane do sieci ciepłowniczej i trafiają do 380 domów jednorodzinnych w gminie. EGE stara się realnie i konsekwentnie dbać o środowisko w którym żyjemy, mając nadzieję, że nasi potomkowie odziedziczą czysty świat. Z tego powodu popiera też m.in. Global Compact – wytyczne ONZ dotyczące praw człowieka, pracy, środowiska i walki z korupcją.


dywany, ochrona środowiska, sieć rybacka
dywany, ochrona środowiska, sieć rybacka
dywany, ochrona środowiska, sieć rybacka

Marka EGE znana jest z nie tylko z tego, że projektują dla niej takie sławy jak Christian Lacroix czy Tom Dixon. Jego dywany i wykładziny wyróżnia odpowiedzialność społeczna potwierdzona certyfikatem CSR. Corporate Social Responsibility (CSR) jest koncepcją, według której przedsiębiorstwa działają uwzględniając interesy społeczne i ochronę środowiska, a także dbając o relacje z różnymi grupami partnerów biznesowych. Firma troszczy się więc o zatrudnionych pracowników, oraz o to, aby ich warunki pracy były jak najlepsze. Zwraca uwagę na przestrzeganie praw człowieka oraz niełamanie zasad równości płci. Respektuje te prawa również wśród podmiotów, z którymi współpracuje. EGE co roku publikuje raporty z działań CSR, tym samym udowadniając, że społeczna odpowiedzialność i zrównoważony rozwój nie są tu wyłącznie hasłem wykorzystywanym w celach marketingowych.


dywany, ochrona środowiska, sieć rybacka
dywany, ochrona środowiska, sieć rybacka

źródło: materiały prasowe Carpet Studio, wyłączny dystrybutor w Polsce

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!