Dancing Anchor

Dancing Anchor

Restauracja i bar Dancing Anchor to nowe miejsce na kulinarnej mapie Gdańska. W sercu Wyspy Spichrzów, przy ul. Stągiewnej otwarto lokal, którego wnętrza zaprojektowało londyńskie studio DeSallesFlint.


Za sterami kuchni stanął zdolny, młody, rozpoznawany nad Bałtykiem chef Marcin Małecki. Jego prawą ręką jest Marek Rogalski, znany fanom telewizyjnych programów kulinarnych.


dancing anchor
dancing anchor

Projektanci inspirowali się industrialnym charakterem miasta, który mieli okazję poznać odkrywając sekrety gdańskiej stoczni. Całość projektu dopełnia starannie wyselekcjonowana kolekcja sztuki, składająca się z prac lokalnych i zagranicznych artystów. Znajdziemy w niej wyjątkowe obrazy Łukasza Patelczyka, grafiki Aleksandry Prusinowskiej, a także minimalistyczne fotografie Sary Morris.


dancing anchor

Na szczególną uwagę zasługują lampy podwieszone pod sufitem, przywodzące na myśl  bursztyn, którego wyjątkowe okazy są transportowane za pomocą lin z miejsca na miejsce. Ciepły odcień bursztynu, zwanego przecież bałtyckim złotem ociepla industrialne wnętrze lokalu, jednocześnie dodając mu elegancji.


dancing anchor, restauracja w Gdańsku

Dzięki otwartej kuchni, klienci mają możliwość śledzenia kucharzy na każdym etapie przygotowywania potraw. Właściciele zapewniają, że goście mogą liczyć na gwarancję jakości produktów pozyskiwanych wyłacznie od sprawdzonych dostawców. Szefowie kuchni szukali partnerów, którzy wyznają podobne wartości. Dlatego mięso pochodzi z hodowli, w których troszczy się o zwierzęta. Proponowana kuchnia to tradycyjne potrawy w nowych odsłonach. Menu oparto na trzech filarach – są to ryby i owoce morza, kurczak oraz wieprzowina.


dancing anchor

Dancing Anchor

Projekt wnętrz: DeSallesFlint

Realizacja: lipiec 2017

Lokalizacja: Gdańsk

Zdjęcia: materiały prasowe Dancing Anchor


Sprawdż także: Pobite Gary w GdańskuHotel z fabryki


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!