Urządzając swoje mieszkanie lub dom coraz częściej decydujemy się na wprowadzenie szklanych elementów do naszego otoczenia. Czemu? Nie od dzisiaj wiadomo, że szkło w aranżacji wnętrz stanowi symbol elegancji i nowoczesności. Temu trendowi sprzyja dodatkowo rosnąca popularność materiałów o wysokim poziomie wykonania i funkcjonalności użytkowania.
Szkło we wnętrzu - dla jednych chłodny element, który nadaje się tylko do przestrzeni użyteczności publicznej, dla drugich nowoczesne dopełnienie każdego pomieszczenia. Gdzie możemy wykorzystać ten materiał? Nie tylko drzwi, kabiny prysznicowe czy lustra, ale również meble, podłogi, czy obrazy dekoracyjne mogą być zrobione ze szkła i będą spełniały swoją funkcję. Podobnie jest z grzejnikami. Szklany grzejnik ma wiele zalet. Po pierwsze energooszczędność.
Zapewniają szybki wzrost temperatury w pomieszczeniu - zjawisko naturalnej konwekcji pozwala na utrzymanie takiej samej temperatury na powierzchni całego grzejnika. Szkło jest materiałem mającym duże zdolności do akumulacji i oddawania ciepła. Po drugie bezpieczeństwo. Za sprawą hartowania, bardzo wyraźnie zwiększa się odporność szkła na uderzenia i wahania temperatur. Warto również zaznaczyć, że szkło hartowane nie rozbija się na ostre kawałki które mogą zranić, lecz na drobne części nie powodujące zagrożenia. Po trzecie antystatyczne. To może być dobra wiadomość dla alergików, szklane panele mają właściwości antystatyczne, co oznacza, że nie przyciągają kurzu. A na koniec wzornictwo.
źródło: materiały prasowe firmy Luxrad
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Pojawiło się 3 wydanie bazy modeli 3D firmy CAD K&A....
czytajWśród projektów wyróżnionych nagrodą główną Red Dot Award w kategorii...
czytajProjektanci z HOP Design, po sukcesach związanych z pościelą z...
czytajAndrea Forti i Eleonora Dal Farra tworzą meble z drewna...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz