Miedź – materiał przyszłości to tytuł wystawy plenerowej, którą do końca lipca będzie można oglądać przy ulicy Świdnickiej we Wrocławiu. Jest to kolejna ekspozycja organizowana przez Europejski Instytut Miedzi. Wśród prezentowanych obiektów pojawi się m.in. wrocławskie Hydropolis, które jako jedyne reprezentuje Polskę w ścisłym finale prestiżowego konkursu Copper in Architecture.
Wystawa zlokalizowana będzie w części ul. Świdnickiej prowadzącej od Rynku do dawnego przejścia podziemnego. Złoży się na nią kilkadziesiąt fotografii prezentujących różnorodne formy i zastosowania metalu, który towarzyszy ludzkości niemal od początków jej historii i posiada wiele pożądanych właściwości. Od wieków miedź wykorzystuje się w budownictwie, architekturze, w rzemiośle do wyrobu przedmiotów codziennego użytku i ozdób oraz do produkcji monet, a współcześnie przede wszystkim w przemyśle.
– Chcemy pokazać szeroki wachlarz zastosowań miedzi i jednocześnie w atrakcyjny sposób opowiadać o niezwykle ważnej roli, jaką miedź odgrywa w innowacyjnych technologiach i branżach takich jak teleinformatyka, odnawialne źródła energii czy ochrona zdrowia – mówi Michał Ramczykowski, prezes Europejskiego Instytutu Miedzi, organizatora wystawy. Proekologiczny transport publiczny, e-mobilność czy higieniczne powierzchnie dotykowe nie byłyby możliwe bez specyficznych właściwości miedzi. A efektowne, wielkoformatowe zdjęcia i krótkie opisy w języku polskim i angielskim będą w przystępny sposób przybliżać tę tematykę nie tylko mieszkańcom Wrocławia, lecz również licznie przybywającym do stolicy Dolnego Śląska turystom.
Wystawa Miedź – materiał przyszłości prezentowana będzie od 14 do 31 lipca br. W tym roku zbiegnie się ona z odbywającymi się we Wrocławiu igrzyskami The World Games 2017. Sportowe wydarzenie, które na pewno przyciągnie kibiców z całego świata, było dodatkowym impulsem do pokazania w przestrzeni publicznej piękna miedzi i jej stopów oraz niezwykłych przedmiotów z ich wykorzystaniem. Organizatorzy przygotowali plansze prezentujące m.in. zwycięskie prace uczestników międzynarodowego konkursu Copper and the Home (na ładny i użyteczny przedmiot codziennego użytku) oraz architektoniczne projekty, które znalazły się w finale prestiżowej rywalizacji Miedź w architekturze (Copper in Architecture Awards).
źródło: Europejski Instytut Miedzi
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Pomiędzy 20 a 30 października odbędzie się kolejna,już 5-ta,edycja festiwalu...
czytajWrocławska Akademia Sztuk Pięknych wraz z Muzeum Architektury zapraszają na...
czytajWystawa "Smak przedmiotu" pod kuratelą grupy projektowej razy2 przedstawi produkty...
czytaj… czyli wyjątkowe produkty, które z dumą korzystają z etykietki...
czytaj
Ilość komentarzy: 0