Łódzkie ściany - edycja druga 2017

Łódzkie ściany - edycja druga 2017

Biuro Architekta Miasta Łodzi ogłosiło konkurs architektoniczno-plastyczny na opracowanie projektu muralu iluzorycznego o tematyce architektonicznej Łódzkie ściany - edycja druga 2017. Pożądanym efektem konkursu jest wyłonienie najlepszych propozycji murali, jako malarstwa iluzorycznego o charakterze architektonicznym lub architektoniczno-przyrodniczym.


Celem konkursu jest zainicjowanie dyskusji o możliwościach i szansach płynących z utworzonego dla konkretnego budynku i konkretnego miejsca podejścia do zagospodarowania ściany szczytowej.


konkurs dla projektantow

Treść muralu musi korespondować z otoczeniem, nawiązywać do tożsamości miejsca, wpasować się w klimat miasta. Mural dzięki swej osobliwości może stać się wizytówką przestrzeni w której istnieje. Zadaniem uczestników jest stworzenie muralu iluzorycznego, a zarazem dającego obserwatorowi poczucie realności lub wręcz łudzącego, że przedstawiony na płaszczyźnie obraz jest kontynuacją lub rozszerzeniem otaczającej rzeczywistości. Odpowiednie zastosowanie zasad perspektywy oraz pozostałych środków malarskich powinno wywoływać u odbiorcy złudzenie trójwymiarowości. Efekt iluzoryczności może zostać uwydatniony dzięki wykorzystaniu prawdziwych elementów architektonicznych istniejących na zadanej ścianie.

Konkurs kierowany jest do osób związanych z architekturą, sztuką, designem. Udział mogą wziąć zarówno studenci architektury, kierunków artystycznych, jak i architekci czy designerzy. Liczy się kreatywność.


Przedmiot konkursu: Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie muralu wyłącznie do realizacji w technice malarskiej, bez możliwości wprowadzania dodatkowych elementów przestrzennych oraz wykorzystania innych materiałów. Wielkoformatowa grafika wykonana na bazie farb akrylowych lub innych farb dostosowanych do malarstwa na elewacji budynku. Autorzy projektów muszą mieć świadomość skali efektu końcowego jako wyniku odpowiedniego zastosowania zasad perspektywy oraz dokładnego zwymiarowania ściany. Mural ma pokrywać całą powierzchnię przedmiotowych ścian. Organizator oczekuje, że proponowane dzieło będzie wpisywało się i wzmacniało tożsamość miasta Łodzi. Należy podkreślić, że granica działki, w której zlokalizowana jest ściana sąsiaduje z przestrzeniami publicznymi.

Organizator: Biuro Architekta Miasta Łodzi

Termin:

30.06.2017 r. - ogłoszenie konkursu;

28.07.2017 r. - ostateczny termin nadsyłania pytań do organizatora

11.08.2017 r. - udzielenie odpowiedzi na pytania uczestników;

11.09.2017 r. do godz. 14.00 - składanie prac konkursowych;

03.10.2017 r. - zakończenie prac Sądu Konkursowego, ogłoszenie wyników Konkursu dyskusja pokonkursowa.

Nagroda:

Dla lokalizacji: ul. J. Kilińskiego 41

 I nagroda  7 500 zł 

II nagroda 5 000 zł 

III nagroda 3 500 zł

Pula nagród przeznaczona na wyróżnienia - 3 000 zł

Honorowa Nagroda Architekta Miasta - 4 000 zł 

Dla lokalizacji: ul. A. Struga 48

 I nagroda   7 500 zł 

II nagroda  5 000 zł 

III nagroda   3 500 zł

Pula nagród przeznaczona na wyróżnienia         3 000 zł

Honorowa Nagroda Architekta Miasta               4 000 zł


Strona konkursowa

Regulamin


Sprawdź pozostałe konkursy 


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!