Biuro Architekta Miasta Łodzi ogłosiło konkurs architektoniczno-plastyczny na opracowanie projektu muralu iluzorycznego o tematyce architektonicznej Łódzkie ściany - edycja druga 2017. Pożądanym efektem konkursu jest wyłonienie najlepszych propozycji murali, jako malarstwa iluzorycznego o charakterze architektonicznym lub architektoniczno-przyrodniczym.
Celem konkursu jest zainicjowanie dyskusji o możliwościach i szansach płynących z utworzonego dla konkretnego budynku i konkretnego miejsca podejścia do zagospodarowania ściany szczytowej.
Treść muralu musi korespondować z otoczeniem, nawiązywać do tożsamości miejsca, wpasować się w klimat miasta. Mural dzięki swej osobliwości może stać się wizytówką przestrzeni w której istnieje. Zadaniem uczestników jest stworzenie muralu iluzorycznego, a zarazem dającego obserwatorowi poczucie realności lub wręcz łudzącego, że przedstawiony na płaszczyźnie obraz jest kontynuacją lub rozszerzeniem otaczającej rzeczywistości. Odpowiednie zastosowanie zasad perspektywy oraz pozostałych środków malarskich powinno wywoływać u odbiorcy złudzenie trójwymiarowości. Efekt iluzoryczności może zostać uwydatniony dzięki wykorzystaniu prawdziwych elementów architektonicznych istniejących na zadanej ścianie.
Konkurs kierowany jest do osób związanych z architekturą, sztuką, designem. Udział mogą wziąć zarówno studenci architektury, kierunków artystycznych, jak i architekci czy designerzy. Liczy się kreatywność.
Przedmiot konkursu: Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie muralu wyłącznie do realizacji w technice malarskiej, bez możliwości wprowadzania dodatkowych elementów przestrzennych oraz wykorzystania innych materiałów. Wielkoformatowa grafika wykonana na bazie farb akrylowych lub innych farb dostosowanych do malarstwa na elewacji budynku. Autorzy projektów muszą mieć świadomość skali efektu końcowego jako wyniku odpowiedniego zastosowania zasad perspektywy oraz dokładnego zwymiarowania ściany. Mural ma pokrywać całą powierzchnię przedmiotowych ścian. Organizator oczekuje, że proponowane dzieło będzie wpisywało się i wzmacniało tożsamość miasta Łodzi. Należy podkreślić, że granica działki, w której zlokalizowana jest ściana sąsiaduje z przestrzeniami publicznymi.
Organizator: Biuro Architekta Miasta Łodzi
Termin:
30.06.2017 r. - ogłoszenie konkursu;
28.07.2017 r. - ostateczny termin nadsyłania pytań do organizatora
11.08.2017 r. - udzielenie odpowiedzi na pytania uczestników;
11.09.2017 r. do godz. 14.00 - składanie prac konkursowych;
03.10.2017 r. - zakończenie prac Sądu Konkursowego, ogłoszenie wyników Konkursu dyskusja pokonkursowa.
Nagroda:
Dla lokalizacji: ul. J. Kilińskiego 41
I nagroda 7 500 zł
II nagroda 5 000 zł
III nagroda 3 500 zł
Pula nagród przeznaczona na wyróżnienia - 3 000 zł
Honorowa Nagroda Architekta Miasta - 4 000 zł
Dla lokalizacji: ul. A. Struga 48
I nagroda 7 500 zł
II nagroda 5 000 zł
III nagroda 3 500 zł
Pula nagród przeznaczona na wyróżnienia 3 000 zł
Honorowa Nagroda Architekta Miasta 4 000 zł
Sprawdź pozostałe konkursy
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
SARP Wrocław ogłasza doroczny konkurs pod nazwą Wnętrze & Dizajn,...
czytajMiędzynarodowy konkurs na innowacyjną koncepcję ekologicznej lampy zasilaną energią słoneczną...
czytaj„Konkurs na projekt łazienki” dla młodych architektów - niebawem kolejna...
czytajRozpoczęła się jubileuszowa, dziesiąta edycja międzynarodowego konkursu International VELUX Award...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz