Vino na leżakach

Vino na leżakach

Rozmowa przy winie kojarzy się często z wytwornym i eleganckim lokalem, wizytowymi strojami i nieco sztywnym klimatem. Taka atmosfera niekoniecznie sprzyja relaksowi w gronie przyjaciół. Jak przełamać stereotypy dotyczące spotkania przy lampce wina? Projektanci Forbis Group udowadniają, że są w stanie sprostać temu zadaniu, poprzez nowy projekt lokalu Fort Vino, który został stworzony tak, aby wnętrze sprzyjało luźniej atmosferze, zachowując wyjątkowy styl i elegancki charakter.


Klubo-winiarnia znajduje się w wyjątkowym miejscu, w zabytkowym Forcie Mokotów, którego historia sięga 1886 roku. Wizyta w tej klimatycznej przestrzenii ma kojarzyć się z relaksem, odpoczynkiem, celebrowaniem chwili i trunku. Dużą rolę w Forcie Vino odgrywać będą kolorowe światła, które budują klimat. Ciepły charakter stworzą z kolei skrzynki po winie, a całości dopełni współczesne malarstwo. Sztuka Lecha Batora to wyszukany dodatek, który nadaje wnętrzu nieco awangardowy wyraz. Niezwykle istotna jest także zieleń, której w Forcie Vino nie brakuje. Nie przez przypadek znalazły się tam także leżaki, hamaki, a nawet grill, na którym serwowane będą smakowite posiłki.


Fort Vino

Projektanci postanowili utrzymać i wykorzystać urok historycznego zabytku, w którym znajduje się lokal. Już same XIX-wieczne mury tworzą niezwykły klimat. Stąd narodził się pomysł zachowania industrialnego charakteru Fortu Mokotów. Aby wszystko ze sobą współgrało, ten nieco surowy charakter zostanie przeniesiony do wnętrza, w taki sposób, aby nie tylko cieszyło oko, ale było także funkcjonalne.. Dlatego w Forcie Vino znajdziemy wiele metalowych elementów połączonych z cegłą, bar zbudowany ze starych, drewnianych desek z miedzianym blatem i wkopane w ziemię tarasy o oryginalnej strukturze. Aby oddać charakter tego miejsca projektanci mają zamiar zastosować także ciekawy zabieg, nie malując miejsc spawania przy barze, a jedynie je szlifując, co podkreśli wrażenie surowości.


fort Vino

Miejsce jest podzielone na sześć przestrzeni, a każda z nich zostanie zaaranżowana w wyjątkowy sposób. Fort Vino tworzą dwa garaże, a w nich klimatyczne bary, część centralna z betonową ścieżką, przestronne tarasy, przestrzeń „polowa” z leżakami, hamakami i grillem oraz najwyższa część fortu - dach, czyli obszar widokowy z loungowymi siedziskami. W każdym z tych miejsc klimat będzie budowany na inny sposób. To sprawia, że w ramach jednego lokalu znajdziemy zarówno chilloutową strefę z leżakami i grillem, przystosowaną do koncertów na żywo oraz strefę, gdzie można spokojnie zjeść lunch z przyjaciółmi.


fort Vino

Fort Vino

Projekt wnętrz: Forbis Group

Lokalizacja: Warszawa, Fort Mokotów

źródło: materiały prasowe Forbis Group

 

Sprawdź także: Restauracja Allo Allo


 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!