Prowokacyjnie w VIRU czesze HERY

Prowokacyjnie w VIRU czesze HERY

Pracownia Grycaj Design wykonała projekt salonu Viru czesze Hery dla stylistki i designerki fryzur - Virgini, ktorej wrażliwość i indywidualne upodobania mocno odbiły się na designie wnętrza.


Architekci postanowili wykończyć lokal w stylu teatralno-industrialnym. Beton, kraty, siatka i łańcuchy zestawiono z cegłą, wzorzystą mozaiką, drewnem, kotarami oraz ciepłym światłem. Dekoracyjny beton architektoniczny zastosowany na podłodze ułatwia dodatkowo utrzymanie czystości.


salon fryzjerski

Vis-a-vis wejścia znajduje się lada recepcyjna ozdobiona drewnem, którego kolor współgra z fotelami, detalami mozaiki, jak również panelami pod sufitem. Tuż obok przeszklonych ścian ustawiono metalową konstrukcję z drewnianym siedziskiem podtrzymywanym przez łańcuchy. 


salon fryzjerski

Wnętrze podzielone zostało wyłącznie ścianami z siatki ciągnionej lub kurtynami w kolorze krwistej czerwieni. Pomimo takiego wystroju salon nie przytłacza surowością. Wprost przeciwnie, prowokuje i zachęca do odwiedzenia kolejnych pomieszczeń.


salon fryzjerski

Za przesuwnymi drzwiami ze stali, na klientów czekają stanowiska do mycia włosów. Na czerwonej ścianie z cegły wyeksponowano geometryczną konstrukcję z rur, która jest ozdobą wnętrza. Podobne rozwiązanie zastosowano w łazience.


salon fryzjerski
salon fryzjerski

Główna sala została podzielona stanowiskami fryzjerskimi. Wysokie lustra otoczono konstrukcjami z siatki. Zastosowane lampy  nawiązują do stylu industrialnego a ich mocne światło dodaje wnętrzu charakteru.


salon fryzjerski
salon fryzjerski

VIRU czesze HERY

Projekt wnętrz: Grycaj Design

Realizacja: 2017

Lokalizacja: Kraków

Zdjęcia: Bartlomiej Senkowski


salon fryzjerski

Sprawdź także: 

Nota Bene czyli Nota Resto i Bistro Bene,                      Cargo Grill & Deli w dawnej fabryce tytoniu


 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!