Glam (ba)rock

Glam (ba)rock

 
 
Karnawał tuż tuż. Studio Erickson Beamon na przekór kryzysowi i wszechobecnym cięciom budżetowym proponuje na ten czas żyrandol, który pozwoli zapomnieć o ciężkich czasach i wprowadzi do wnętrza nastrój pałacowych balów z minionej epoki. Z przymrużeniem oka.   

Projektantki biżuterii Vicki Beamon i Karen Erickson znane są z tego, że swoimi pracami lubią wywoływać wrzawę w środowisku designerów. Pracując z takimi sławami, jak Alexander McQueen, Donna Karen, Dries Van Noten i magazynami, jak Vogue, Numero, I.D. czy Elle, prowokują i przełamują utarte schematy.
 
Zaprojektowany przez nie Glam Rock Chandelier nawiązuje do szalonych lat 80. –  czasów imprez i rock-in-rolla. Czerpiąc cytaty z zaprojektowanej przez siebie 'kwiatowej' linii biżuterii Beamon i Erickson stworzyły pozostający w konwencji glam rocka żyrandol ociekający błyskotkami – wykonany z mosiądzu i szkła, bogato inkrustowany japońskimi szklanymi perłami i kryształami Swarovskiego. Iskrząc w świetle, wprowadza do wnętrza nowy powiew glamour. Zaprojektowana w 2008 r. lampa wykonywana jest ręcznie.
 
Fot: Erickson Beamon
 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!