Alchemia hotelowych wnętrz

Alchemia hotelowych wnętrz

Australijskie biuro projektowe Carr Design Group przekształciło stary dom z XVIII w. w wyjątkowy hotel. Charakteryzujący się zwęgloną powierzchnią drewna i ciemnymi wnętrzami lokal, miał na celu odtworzenie atmosfery warsztatu alchemicznego.


Hotel Jackalope położony jest na szczycie delikatnie opadającego wzgórza z widokiem na rzeźbiarski krajobraz winorośli, na południe od Melbourne. Butikowy hotel stanowi odważną i nowoczesną interpretację lokalnego języka architektonicznego budynków gospodarskich i stodół.


Carr Design Group
hotel w Australii

Wnętrze stanowi kontrast pomiędzy zabytkową architekturą odrestaurowanego domu a imponującą, modernistyczną formą nowego hotelu. Architekci postanowili zabrać gości w podróż po warsztacie alchemika, wykorzystując dramatyzm kolorów i oświetlenia, aby stworzyć nieziemskie doznania.


tajemniczy hotel
Carr Design Group, hotel

Wnętrza mają podkreślać tajemnicę i niezwykłość alchemii oraz sztuki transformacji. Marmurowy bar przypominający stół roboczy alchemika wraz z oryginalnymi naczyniami znajdującymi się za barem tworzą tylko namiastkę tajemnicy kolejnych wnętrz.


alchemia, hotel, wystrój wnętrz hotelowych
hotel w Australii

Słabo oświetlone korytarze prowadzące do pokoi gościnnych przypominają ciemne piwnice i podziemne przejścia w winnicach.


Carr Design Group, hotel

Wystrój hotelowej restauracji nawiązuje do procesu fermentacji w trakcie produkcji alkoholu. Szklane bąbelki pod sufitem kontrastują z ciemną resztą pomieszczenia. Konstrukcja ta ożywia wnętrze i dodaje mu wyjątkowego charakteru.


restauracja hotelowa
hotel w Australii

Pokoje gościnne wyposażono w metalowe meble, tak aby zapewnić lekkość przestrzeni. Monochromatyczne wnętrza rozjaśnione są lekkim muśnięciem złota i mosiądzu.


pokój hotelowy, jak wyposażyć hotel
jak wyposażyć hotel

Hotel Jackalope 

Projekt: Carr Design Group

Realizacja: 2017

Lokalizacja: okolice Melbourne

źródło: materiały  Carr Design Group


Carr Design Group, hotel

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!