Festiwal Naturalnego Budowania w BUW

Festiwal Naturalnego Budowania w BUW

W dniach 24-25 czerwca w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się Festiwal Naturalnego Budowania. Będzie to przestrzeń do zaprezentowania pomysłów na to jak budować i kreować zdrowszy świat za pomocą naturalnych i odnawialnych materiałów oraz systemów zrównoważonego projektowania. Będzie o budynkach, wnętrzach, permakulturze, szerszym kontekście i społecznych działaniach.


Dwudniowe wydarzenie obejmuje konferencje skierowane do mniej i bardziej znających zagadnienia technologii naturalnych. Program Festiwalu dostępny tutaj

Podczas festiwalu można będzie dowiedzieć się jak w harmonijny sposób użyć naturalnych, niskoprzetworzonych i odnawialnych materiałów do budowy domu. Festiwal to również możliwość spotkania z projektantami, wykonawcami i właścicielami domów, stworzonych z potrzeby życia w zrównoważonym, zdrowym otoczeniu. Specjaliści z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Budownictwa Naturalnego oraz ich goście opowiedzą o systemach zrównoważonego projektowania, permakulturze, technologiach budowania, energetyce i wielu pokrewnych tematach.

W trakcie otwartych warsztatów będzie można zanurzyć ręce w paździerzach konopnych, glinie, czy spróbować sił w stawianiu ścian ze słomy i tynkowaniu. To nauka przez doświadczenie, atrakcyjna forma pierwszego kontaktu z naturalnymi materiałami budowlanymi.

Część konferencyjna jest biletowana. Wstęp do strefy warsztatowej oraz spotkanie z mieszkańcami domów naturalnych będą otwarte dla każdego.


naturalne budownictwo, Festiwal w BUW

Więcej szczegółów dotyczących Festiwalu


źródło: materiały prasowe OSBN

źródło: materiały prasowe OSBN

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!