Blachy na ścianę – nowy trend w wystroju wnętrz

Blachy na ścianę – nowy trend w wystroju wnętrz

Moda we wnętrzach, tak jak każda inna, przemija i zmienia się z każdym sezonem. Białe, puste ściany w mieszaniu to już przeżytek świadczący o braku wyczucia i stylu. Jak jednak wyróżnić naszą ścianę od innych? Pomysłów jest wiele ale jedno jest pewne – dekoracja nie może być nudna i powtarzalna. Blachy Poster Plate ręcznie wytwarzane w nowo powstałej, warszawskiej manufakturze zdecydowanie do takich nie należą.

 

Nadanie charakteru mieszaniu to kwestia bardzo indywidualna, stąd też dostępny jest cały wachlarz rozwiązań – mniej lub bardziej ekstrawaganckich tak, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Najprostszym rozwiązaniem jest ożywienie ścian kolorową farbą. Jednak wbrew pozorom nie jest to aż tak łatwe zadanie. Aby wnętrze nie wydawało się zbyt płaskie, dobrze jest zróżnicować odcienie tworząc iluzję trójwymiaru, wyrównując przy okazji dysproporcje pomieszczenia. Oprócz samej farby, możemy użyć różnego rodzaju tynków nadających strukturę malowanej powierzchni lub imitujących beton, marmur czy kamień.

 

Od kilku sezonów swój renesans przeżywa tapeta. Szczególnie modne są wszelkie wzory ornamentowe oraz pop-art’owe, nawiązujące klimatem do lat 60-tych. Chociaż tworzywo jest nam dobrze znane, sama metoda nakładania jest nieco inna niż kilka dekad temu. Przy tak mocnych wzorach, tapeta najlepiej prezentuje się tylko na jednej ze ścian lub wręcz jej fragmencie. Do łask wracają także fototapety, oczywiście w odświeżonej postaci. Najpopularniejszy kilkanaście lat temu widok lasu zastąpiła panorama światowej metropolii lub wydruk własnego projektu w formie dyptyku lub tryptyku.

 

Najbardziej klasyczną ozdobą ściany jest oczywiście obraz. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na oryginalne dzieło sztuki spod pędzla artysty, a kopie, nawet najlepiej wykonane, nie zawsze wzbudzają entuzjazm. Pozostają jeszcze plakaty, które najczęściej produkowane są masowo, nie przykładając wagi do estetyki i jakości wykonania.

 

Wariantem dla miłośników sztuki są klasyczne blachy na ścianę, bardziej dostępne a przy tym zachowujące walory estetyczne. Taką dodatkową możliwość w wystroju wnętrza daje Manufaktura PosterPlate, która oferuje wykonane ręcznie, techniką serigrafii blachy dekoracyjne. Jest to alternatywa nie tylko dla obrazów ale także dla tapety, płytek ceramicznych czy innych ozdób pokrywających całą powierzchnię ściany. Blachy PosterPlate można bowiem łączyć ze sobą, tworząc z nich kolaże pokrywające wybraną przestrzeń wnętrza.

 

W polskich wnętrzach wciąż króluje styl Glamour czyli tapety w duże, kwiatowe wzory a także fototapety. Inwestowanie w sztukę nie jest jeszcze popularne. Wybieramy raczej plakaty, reprodukcje lub po prostu rodzinne zdjęcia dlatego też pomysł na PosterPlate wydaje się świeży i kuszący. W ostatnich czasach powstało wiele wnętrz typu loft dzięki którym moda na nowojorski styl wkracza do Polski. PosterPlate jest skierowany do ludzi otwartych i odważnych chcących udekorować ściany w sposób niekonwencjonalny, z nutką American Dream w tle.” – mówi Magda Jeziorowska, absolwentka Politechniki Łódzkiej oraz francuskiej szkoły architektury w Clemont Ferrand, projektantka i współwłaścicielka pracownia projektowej DE NOVO.

 

Wybór wzorów cały czas się powiększa. Co miesiąc premierę swoją mają nowe projekty - od socrealistycznych szyldów z okresu PRL i klask gatunku po zupełnie współczesne projekty. Szyldy można wieszać pojedynczo jak klasyczne obrazy ale równie dobrze prezentują się jako kolaże złożone z kilku projektów. Dodatkowo wieszając projekt na swojej ścianie mamy poczucie luksusu. Każdy wzór ukazuje się bowiem w ograniczonym nakładzie a cała seria jest numerowana. Dodatkowo blachy sygnowane są podpisem Projektanta i Mistrza Produkcji a także opatrzone hologramem gwarantującym oryginalność.

 

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!