Kawiarnia Caffee Plus

Kawiarnia Caffee Plus

Tomice koło Wadowic zyskały nowy punkt na gastronomicznej mapie. Kawiarnia przy ul. Wojska Polskiego przyciąga uwagę klientów nie tylko ciekawą ofertą, ale także nowoczesnym designem. Projekt wnętrza kawiarni opracowany przez pracownię FAAR architekci oparty został na szarościach, fakturze drewna oraz kolorowych „plusach”, które odwołują się do nazwy lokalu.


Projektujący wnętrze architekt Krzysztof Faber stanął przed wyzwaniem maksymalnego wykorzystania 42 m2 powierzchni nowego lokalu. Kluczowym zadaniem było zgrabne ulokowanie jak największej ilości miejsc dla klientów, przy jednoczesnym zachowaniu przestronności lokalu, a także zredukowanie wrażenia niezwykle wysokiego sufitu.

Inspiracją do opracowania projektu wnętrza nowej kawiarni była jej nazwa – Caffee Plus. Po wejściu do lokalu uwagę zwracają charakterystyczne konstrukcje drewnianych „plusów”, rozmieszczone na jednej ze ścian. Architekt postanowił w prosty i czytelny sposób podkreślić dominujący znak, a jednocześnie zarysować w przestrzeni pewną wartość dodaną. Ta zabawa intensywnym kolorem na tle innych faktur i szarości, buduje silny przekaz i wspiera wizerunek miejsca.


Caffee Plus, kawiarnia pod Wadowicami

Kawiarnia zaprojektowana została głównie z myślą o osobach preferujących aktywny i zdrowy tryb życia, odwiedzających pobliskie centrum sportowe. Oprócz kawiarnianych stolików architekt wprowadził do projektu dodatkowo długą, salonową zabudowę w formie sofy, sprzyjającą odpoczynkowi większych grup gości.


kawiarnia w Tomicach, drewno w kawiarni

Kolejnym dominującym elementem w Caffee Plus jest ciepły, drewniany fornir w odcieniu ciemnobrązowym, zbliżonym do koloru ziaren kawy. Drewniane fronty meblowe, półki i blaty stolików, dodają całości projektu kameralnego klimatu. Podkreśla go obniżony sufit, skomponowany z równomiernie podwieszonych drewnianych listew.


kawiarnia w Tomicach, drewno w kawiarni

Duże okna zapewniają odpowiednią ilość światła w ciągu dnia, co jest niewątpliwym atutem lokalu. Architekt rozpatrywał projekt nie tylko pod kątem zgrania estetyki z przeznaczeniem i wymaganiami technicznymi inwestora, ale również społecznym i kulturowym. 


kawiarnia w Tomicach, drewno w kawiarni

Kawiarnia Caffee Plus

Projekt wnętrz: FAAR architekci

Powierzchnia: 42 m2

Realizacja: 2017

Lokalizacja: Tomice k/Wadowic

Zdjecia: dzięki uprzejmości FAAR architekci


kawiarnia w Tomicach, drewno w kawiarni

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!