Nota Bene czyli Nota Resto i Bistro Bene

Nota Bene czyli Nota Resto i Bistro Bene

Tomasz Leśniak, szef kuchni reprezentacji Polski w piłce nożnej otworzył w Krakowie koncept Nota Bene, na który składają się dwa lokale z jego autorską kuchnią: Nota Resto oraz Bistro Bene. Projekt wnętrz wykonała pracownia Grycaj Design.


Ściany obydwu lokali pokrywa cegła, beton oraz drewno. Pomimo wymienionych podobieństw lokale te różnią się znacząco od siebie. Wnętrza dwupoziomowej restauracji są bardziej klasyczne. Elegancji dodają jej lustra, mosiężne dodatki, skórzane siedziska oraz mozaika na podłodze. Przeszklona kuchnia otwiera się na klienta, który może obserwować proces przygotowywania dań.


Nota Resto
nota resto, piłka nożna

Wnętrze bistro, jako baru z prostszymi daniami, zakąskami i alkoholem cechuje klimat bardziej luźnej elegancji. Jest to miejsce, gdzie można zarówno przekąsić coś na szybko przy kontuarze baru, popijając lampką wina, jak i zjeść pełen obiad przy małym, okrągłym stoliku. 


Bistro Bene w Krakowie, piłka nożna

Loftowego charakteru dodają wnętrzu stalowe elementy, odkryte instalacje na suficie oraz chłodna kolorystyka. Dzięki miękkim fotelom oraz wzorzystej lamperii przestrzeń zyskała na przytulności. Surowość kontrastuje tu z domowym zaciszem. Neonowy napis sąsiaduje z półkami przywodzącymi na myśl kredens z ceramiką. Kwiaty natomiast umieszczono w donicach z metalowej siatki oraz w nietypowy sposób przyozdobiono nimi ściany.


Bistro Bene w Krakowie, piłka nożna
Bistro Bene w Krakowie, piłka nożna

Nota Resto, Bistro Bene

Projekt wnętrz: Grycaj Design

Realizacja: 2017

Lokalizacja: Kraków

Zdjęcia: Grycaj Design

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!