Green Caffè Nero na bulwarach wiślanych

Green Caffè Nero na bulwarach wiślanych

Osoby spacerujące po bulwarach wiślanych mogą wstąpić na kawę do lokalu, który swoją architekturą nawiązuje do brytyjskich statków z lat 90-tych. Znajdująca się na Bulwarze Jana Karskiego warszawska kawiarnia Green Caffè Nero jest pierwszym lokalem tej marki na Powiślu. W tym samym pawilonie, od 1 czerwca, będzie działał punkt informacji turystycznej, w którym odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą kulturalną stolicy, a także z ofertą rejsów po Wiśle.


Green Caffe Nero w Warszawie
Green Caffe Nero w Warszawie

Goście kawiarni mogą poczuć się jak na pokładzie statku. W wystroju wnętrza wykorzystano takie elementy jak mahoniowy bar ze złotymi metalowymi okuciami czy mahoniowa boazeria. Został tam też zamontowany oryginalny gwizdek pokładowy z polskiego transatlantyku MS Batory.


Green Caffe Nero w Warszawie

Kawiarnia Green Caffè Nero na bulwarach wiślanych to doskonałe miejsce, aby zatrzymać się na odpoczynek w trakcie spaceru czy przejażdżki rowerowej nad Wisłą lub zaopatrzyć w kawę na dalszą drogę. To jednak nie wszystko. Kawiarnia przewiduje organizację szeregu wydarzeń zachęcających Warszawiaków do poszerzania swojej wiedzy z zakresu historii i kultury, a także do podejmowania różnego rodzaju aktywności i prowadzenia zdrowego stylu życia. Będą to warsztaty, gry miejskie, seanse filmowe oraz różne spotkania tematyczne poświęcone m.in. historii, literaturze, przedsiębiorczości czy filozofii slow life. Kawiarnia zamierza również włączyć się w obchody Roku Rzeki Wisły.


Green Caffe Nero w Warszawie

Wśród zaplanowanych akcji znajdą się spacery #zKawaPoBulwarach poświęcone historii nadwiślańskiej promenady i okolic oraz cykl spotkań „Nasze miasto Warszawa”, podczas których uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat historii Warszawy i Wisły oraz dorobku artystycznego stolicy. Ciekawe rozmowy o tematyce kulturalno-naukowej będą prowadzone w ramach cyklu „Wszystko, o czym nie wiecie, a chcielibyście wiedzieć”. Z kolei program „Greenowy Punkt Widzenia” będzie dedykowany nurtowi slow life, w tym slow food oraz filozofii midfulness. Green Caffè Nero zaplanowało również akcje nakierowane na aktywizację różnych grup społecznych, m.in. w zakresie rozwoju przedsiębiorczości. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – będą one organizowane w ramach cyklu spotkań „Mamo, tato idź na kawę, bo ja się bawię”.

 

green Caffe Nero w Warszawie
green Caffe Nero w Warszawie

źródło: materiały prasowe Green Caffe Nero

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!