Kolorem podzielone

Kolorem podzielone

Małe mieszkanie jest dużym wyzwaniem dla architekta. Jego aranżacja wymaga zwykle dobrze przemyślanego projektu. W przypadku małego metrażu pomocna może stać się zabawa kolorem. Jak duża moc drzemie w kolorze udowodnili architekci z pracowni Plaste(r)lina.


Aranżacja warszawskiej kawalerki okazała się dla nich - jak sami wspominają - prawdziwą łamigłówką. Ze względu na metraż, nadanie przestrzeniom poszczególnych funkcji było trudne i wymagało odważnych decyzji. Podziału dokonano poprzez zróżnicowanie kolorystyczne.


male mieszkanie
małe mieszkanie jak urzadzic

Architekci nazwali realizację Eighteen Square Meters. Wiecie czemu? Tak - metraż kawalerki to osiemnaście metrów kwadratowych! Na tej wyjątkowo niewielkiej powierzchni udało się wygospodarować miejsce na kuchnię, salon, łazienkę i korytarz. Wszystko to ze smakiem, powiększając optycznie pomieszczenia do granic możliwości.


male mieszkanie

Kuchnia - jako czarny element wgryzający się w mieszkanie wydaje się oddzielną przestrzenią. Dla rozjaśnienia ciemnej zabudowy zastosowano elementy wykonane z jasnej sklejki. Długi ciąg szafek kuchennych w kolorze czarnym oraz jasna wnęka ze sklejki tworzy z linią krawędzi koloru na suficie i podłodze - złudzenie optyczne, niebywale powiększające przestrzeń.


male mieszkanie

Biały korytarz z wielkim lustrem tworzy osobną przestrzeń, kontrastując z sąsiadującym kolorem czarnym. Miejsce to wyróżnia się i jest dobrze widoczne od strony salonu i kuchni.


male mieszkanie
małe mieszkanie jak urzadzic
male mieszkanie

W salonie, jako kolorystycznym przeciwieństwie kuchni zastosowano jasną szarość. Na jej tle pojawił się dodatkowy mocny kolor żółty w formie stolika, dywanu i oryginalnej lampy. W pomieszczeniu wygospodarowano miejsce na  głęboką i płytką szafę o szerokości 90cm, a także na półki, mini biblioteczkę na książki. W celu zmaksymalizowania  powierzchni zastosowano jasne meble i zasłony, lustro oraz lekkie i proste meble.


male mieszkanie
jak urzadzic male mieszkanie
jak urządzić małe mieszkanie

Łazienka nawiązuje kolorystycznie i stylistycznie do pozostałej części mieszkania. Również tutaj pojawiają się elementy ze sklejki. Geometryczna lampa a także proste i ciekawie zamontowane półki nadają wnętrzu lekkości. Piecyk gazowy udało się ukryć w zabudowie nad pralką.


mała łazienka
mała łazienka
mała łazienka

Eighteen Square Meters

Projekt wnętrza: Plaste(r)lina

Powierzchnia 18 m2

Realizacja: 2016

Lokalizacja: Warszawa

Zdjęcia: Plaste(r)lina


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!