Dynamiczna geometria w Tetris

Dynamiczna geometria w Tetris

Geometria dynamizująca wnętrza, ostre kąty podświetlanych tafli sufitowych, nietypowe łamanie przestrzeni. Oto ewolucja koncepcji, która zwyciężyła w konkursie dla młodych architektów na nowe biuro Tétris w budynku Warsaw Spire. Konkurs wygrała pracownia Noname Architects.


Nieprzypadkowo design nowego biura przynosi skojarzenia z geometrią wykreślną. Poszukiwano bowiem formy, która podkreśli tożsamość firmy. Pracownicy Tetris są jednocześnie budowniczymi, architektami i doradcami. W równej mierze interesują ich niuanse budowlane, jak i wizerunek, który dzięki ich projektom oferują klientom.


Tetris Warsaw Spire

Elementem centralnym nowego biura będą recepcja i townhall. Pracowników i gości przywita elegancka surowość, ostre kąty i lekka konstrukcja. Townhall, czyli otwarte miejsce do spotkań, zbudowany będzie na podeście. Przestrzeń tę ociepli zastosowanie drewna – w ażurowym parawanie oraz w obiciu słupów i ścian. Całość uzupełnią przytulne fotele i stoliki, stojące na lekkich, metalowych stelażach.


Tetris Warsaw Spire

Najbardziej oryginalnym elementem tego wnętrza będzie autorski, dynamiczny sufit - zbudowany z płaszczyzn o zmiennej geometrii z podświetleniem akcentującym jego lekkość. 

Prace prowadzone są w modelu Deisgn & Build, dzięki czemu ustalenia z architektami są na bieżąco konfrontowane z wycenami materiałów i ekspertyzami wykonawczymi.

Nowe biuro Tétris zajmie 550 mkw powierzchni na 25. piętrze budynku Warsaw Spire. Premiera tej przestrzeni planowana jest na jesień.


Tetris Warsaw Spire

źródło: materiały prasowe Tetris

Sprawdź także Konkurs Tetris rozstrzygniety


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!