Jaki rozkład mieszkań kochają wrocławianie?

Jaki rozkład mieszkań kochają wrocławianie?

Rozglądając się za mieszkaniem na sprzedaż, coraz częściej szukamy gotowych rozwiązań. Nie chcemy, a często nie możemy zbyt długo czekać na wprowadzenie się do nowego lokum. Wrocławscy deweloperzy przyznają, że klienci chętniej niż jeszcze kilka lat temu decydują się na opcję wykończenia pod klucz. Nie mniej ważny jest dla nich rozkład mieszkania.


Wejście? Najlepiej naprzeciw salonu
Ludzie poszukujący mieszkania we Wrocławiu mają określone preferencje co do układu pomieszczeń. Chętnie decydują się na te lokale, w których wejście znajduje się naprzeciwko salonu. Znacznie częściej wybierana jest też zamknięta kuchnia. W mieszkaniach kupowanych w celach inwestycyjnych stało się to wręcz wymogiem. Osobna łazienka i toaleta to kolejny punkt na liście tych, którzy kupują duże mieszkania. W przypadku mniejszych niż 4-pokojowe – nie stanowi to różnicy.


rozkład mieszkania, rozklad mieszkania

źródło: materiały prasowe WPBM Mój Dom S.A.

Oddzielna garderoba, ale nie kosztem pokoju

Ważna jest funkcjonalność i łatwość aranżowania. Dobrze, jeśli lokum posiada oddzielną garderobę lub jego układ stwarza możliwość urządzenia jej w przedpokoju. Niewielu jednak decyduje się przeznaczyć na ten cel jeden z pokoi. W przypadku, gdy metraż nie pozwala na stworzenie garderoby w przedpokoju, dobrym rozwiązaniem okazuje się szafa w zabudowie.


Funkcjonalny układ na planie prostokąta

Największą popularnością cieszą się mieszkania na planie prostokąta. Dość często wybierane są także te kwadratowym kształcie. Klienci chętnie decydują się na lokale z oknami od strony południowej i zachodniej. W popularności prym wiodą mieszkania z tarasem lub balkonem. 


Cenią gotową aranżację

W dzisiejszych czasach życie nabrało zawrotnego tempa. Coraz częściej pracujemy w miejscu znacznie oddalonym od naszego domu. Tak samo fakt zatrudnienia w dwóch różnych miastach przestał kogokolwiek dziwić. Poszukujemy rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić nam czas. Dobrą alternatywą w takiej sytuacji są gotowe mieszkania.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!