Jakie meble do pokoju dziecka?

Jakie meble do pokoju dziecka?

Odpowiednie przedmioty w dziecięcym pokoju stymulują zmysły malucha, wpływają na jego rozwój i sprawiają, że dziecko czuje się we wnętrzu jak w bajce. Jakie meble wybrać do pokoju pociechy, aby miało ono kontakt z wyjątkowymi i rozbudzającymi wyobraźnię przedmiotami?

 
Bujane zabawki pomagają ćwiczyć koordynacje
Koniki na biegunach to zabawki, które pamiętają ze swojego dzieciństwa także rodzice. Bujaki zapewniają dzieciom rozrywkę i pomagają w ćwiczeniu koordynacji ruchowej. Wybierając bujak, warto zwrócić uwagę na jego stabilność gwarantowaną przez duże i szerokie płozy. Dobrze, jeśli zabawka jest wykonana z drewna, np. akacjowego, oraz ma ciekawy i kolorowy design, który zainteresuje dziecko.


zabawki dla dziecka
zabawki dla dziecka
zabawki dla dziecka
zabawki dla dziecka, bujak

Meble inspirowane światem zwierząt

Kącik zabaw to główne miejsce, w którym dziecko będzie poznawać świat. Warto, aby kącik był dopasowany do wieku i potrzeb dziecka, zachęcał do spędzania w nim czasu i rozwojowej zabawy. Taki efekt można osiągnąć dzięki kolorowym meblom i dodatkom inspirowanym światem zwierząt. W kąciku dziecięcym sprawdzi się chociażby stolik z krzesełkami o oryginalnym wzornictwie – z nóżkami w kształcie ołówków lub motywem zwierzęcym: małpki, zebry, myszki lub kota.

krzesełka dla dzieci
meble dla dziecka
meble dla dziecka
meble dla dziecka
meble dla dziecka

Naturalne materiały
Najważniejsze przy wyborze zabawek i mebli dla dziecka jest bezpieczeństwo, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na materiał i wykonanie przedmiotu przeznaczonego dla malucha. Najlepiej wybierać tworzywa naturalne. Wśród przedmiotów dla dzieci prym wiedzie drewno. Za wyborem zabawek z tego materiału przemawia przede wszystkim ich prostota, naturalność wykonania oraz bezpieczeństwo i trwałość. 

meble dla dziecka
meble dla dziecka

źródło: materiały prasowe Dekoria.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!