Projekt Dąbrowa Górnicza

Projekt Dąbrowa Górnicza


Projekt metamorfozy mieszkania w kamienicy w Dąbrowie Górniczej. Jego wykonanie zlecono śląskiej pracowni Archiwytwórnia Tomasz Pytel.


Małżeństwo fotografów z wielkim sentymentem do zamieszkiwanego miasta to świadomi inwestorzy. Wyzwaniem dla architekta było więc sprostanie zleconemu zadaniu. Nawiązał on do nazwy miasta Dąbrowa Górnicza poprzez wykorzystanie wyposażenia wnętrz w kolorze czarnym symbolizującym węgiel oraz okazałego stolika z drewna dębowego.


mieszkanie w Dabrowie Gorniczej
mieszkanie na śląsku
Slask, wegiel, drewno, metamorfoza, mieszkanie, kamienica

Kuchnię otwartą na salon oddzielono od niego jadalnią. Całość utrzymana w surowej kolorystyce czarno-białej z dodatkiem ciepłego drewna. Ażurowe krzesła nie obciążają zbytnio przestrzeni i są ciekawym elementem dekoracyjnym. Zastosowane lampy także zwracają uwagę swoim wyglądem. Kolor, kształt i faktura odgrywają w projekcie dużą rolę.


węgiel i drewno w mieszkaniu
mieszkanie w Dabrowie Gorniczej

W wąskiej łazience górna zabudowa w postaci ramy z cegły powstała w celu zamaskowania rur odpływowych. Fototapeta to zdjęcie inwestora przedstawiające, kratki "wema" używane jako podesty.


waska lazienka

Monochromatyczne tło, które nawiązuje również do czarno-białej fotografii, przełamano intensywną żółtą barwą. Pomimo takiej kolorystyki pokoje wydają się być radosne. Ciekawe geometryczne rozwiązania, jak natynkowa instalacja w kolorze żółtym nadają wnętrzu dynamiki.


geometria we wnetrzach
czarno bialy pokoj
czarno bialy pokoj

Małe i wąskie pomieszczenia zaaranżowano tak, aby spełniały określone funkcje. W wąskiej sypialni znalazło się miejsce na toaletkę, a w przeszklonej łazience optycznie powiększono przestrzeń. Pomimo niewielkich rozmiarów wnętrza są bardzo funkcjonalne i spełniają oczekiwania inwestorów.


mała sypialnia
mała łazienka

Projekt wnętrz: Archiwytwórnia Tomasz Pytel

Powierzchnia: 72 m2

Realizacja:2016

Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


wegiel, drewno, mieszkanie, slask
wegiel, drewno, mieszkanie, slask

Sprawdź również: Niezwykła metamorfoza wnętrza

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!