The Heart Warsaw - tętniąca przestrzeń

The Heart Warsaw - tętniąca przestrzeń

Polski rynek startupów rozwija się bardzo dynamicznie, czego logicznym następstwem było powstanie platformy, która wspiera to środowisko. Takim miejscem jest The Heart Warsaw, inicjatywa Tomasza Rudolfa, która znalazła swoje urzeczywistnienie na 38 poziomie w Warsaw Spire, w biurze zaprojektowanym przez Workplace.


Zespół Workplace odpowiedzialny był za koncepcję designu, opartego na zgromadzonym przez lata doświadczeniu w projektowaniu firmowych przestrzeni coworkingowych. Punktem wyjścia do procesu projektowego była historia kariery prof. Zbigniewa Religi oraz determinacja jego zespołu do przełamywania ograniczeń w jakich działali. Biuro ma działać jak sala operacyjna, na której przygotowane przez start’upy pomysły do wzrostu wszczepiane są do największych międzynarodowych organizacji.


biuro the heart Warsaw
biuro the heart Warsaw
biuro the heart Warsaw
biuro the heart Warsaw

Projektując środowisko pracy, Workplace od lat zbiera wnioski ze współpracy z wieloma różnymi typami przedsiębiorstw. Tym razem była to jednak pierwsza okazja, aby wziąć udział w procesie, w którym nie było sprecyzowanej organizacji i docelowego użytkownika. Postawiło to pod znakiem zapytania standardowy proces składający się z badań, projektu architektonicznego oraz realizacji i zarządzania zmianą, które Workplace prowadzi.

Ze względu na złożony charakter działalności wspólnie zdecydowano, aby powierzchnię kondygnacji podzielić na dwie części. Część Lewa - dedykowana organizacji wydarzeń i konferencji oraz Część Prawa - przeznaczona pracy, w której swoje tzw. garaże zajmują starannie dobrane zespoły współpracujących startupów i organizacji. Nasunęło to naturalne skojarzenie z dwoma rodzajami krwi krążącej po organizmie i stało się punktem wyjścia do opracowania koncepcji na space branding i wayfinding.


biuro the heart Warsaw

Zwornikiem dwóch części The Heart jest interaktywna sala kreatywna.  Nie ma w Warszawie drugiego takiego miejsca możliwego do wynajmu, gdzie można przeprowadzić spotkanie z 15-osobowym zespołem w sali wyposażonej w trybuny, pufy, podnoszone stoły oraz interaktywne ekrany. 


biuro the heart Warsaw

Projekt przestrzeni dopełnia unikalny system orientacji przestrzennej oraz space brandingu. Ciągła rotacja gości wymagała czytelnego oznakowania funkcjonalności zarówno w części konferencyjnej jak i biurowej. Ponadto przypisanie pomieszczeniom bohaterów związanych z polską historią i kulturą wskazuje na korzenie całej organizacji.


biuro the heart Warsaw
biuro the heart Warsaw
biuro the heart Warsaw
biuro the heart Warsaw

W związku z tym, że obecna lokalizacja firmy nie jest docelowa i ma obowiązywać przez trzy lata (nowa siedziba mieścić się będzie w The Hub, nowej inwestycji Ghelamco), to budżet był odpowiednio zmodyfikowany w stosunku do typowej pięcioletniej inwestycji. Projekt wymagał przeniesienia poszczególnych elementów do nowej powierzchni, od mebli począwszy a na ścianach mobilnych skończywszy.


biuro the heart Warsaw
biuro the heart Warsaw
biuro the heart Warsaw
biuro the heart Warsaw

Głównym wyzwaniem okazał się termin realizacji. Biuro zostało zaprojektowane i oddane do użytku w ciągu 6 miesięcy, co niewątpliwie możliwe było dzięki dyspozycyjności ekip wykonawczych dewelopera oraz zgranej współpracy na linii The Heart Warsaw, Workplace oraz Ghelamco.


biuro the heart Warsaw

Biuro The Heart Warsaw

Projekt wnętrz: Workplace/ Bogusz Parzyszek, CEO | Founder; Dominika Zielińska, Head of Architecture | Managing Partner; Igor Białorucki, Architect; Anna Zapart, Senior Architect; Maciej Kolak, Architect; Paulina Wojno, Architect | 3D graphic designer; Damian Bieniek, Anna Rzeźnik, Kasper Skirgajło-Krajewski | Space branding & Wayfinding

Powierzchnia: 1530 mkw

Realizacja: 2017

Lokalizacja: Warszawa

źródło: materiały prasowe Workplace


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!