Projektowanie wnętrz w środowisku 4D i wykorzystywanie gogli VR do prezentacji tworzącej wirtualną rzeczywistość zyskują coraz większą popularność. Projekt mieszkania to już nie tylko dwuwymiarowa wizualizacja z ładną grafiką i wstawionymi z szablonu meblami.
Jak to działa?
Każde wnętrze zostaje zaprojektowane przez architekta w środowisku 4D. Następnie projekt może być odtworzony poprzez gogle VR, które zakłada inwestor – klient danej pracowni projektowej. Fotorealistyczne oświetlenie, materiały oraz wyposażenie wnętrza pochodzące z asortymentu producenta, które inwestor może później kupić, robią ogromne wrażenie. Osoba, która zakłada gogle praktycznie wchodzi do swojego mieszkania i ogląda wszystko z bliska. Robiąc krok, porusza się w wirtualnej kuchni lub salonie. Reakcja na to, co widzi klient jest w tym przypadku niewspółmiernie silniejsza niż w przypadku projektów 3D, które wykorzystywano do tej pory.
Zyskuje projektant – zyskuje inwestor
Wnętrze prezentowane w 4D jest wnętrzem dosłownym – tutaj nie ma miejsca na niedociągnięcia. W związku z tym, inwestor dostrzega więcej i natychmiast może nanosić poprawki, oraz podawać rzeczywiste sugestie projektantowi. Dzięki temu projektant nie traci czasu na poprawki w czasie faktycznej realizacji zlecenia, a klient zyskuje wnętrze w 100% dopasowane do jego potrzeb, bez konieczności ponoszenia zbędnych kosztów. W wielu przypadkach okazywało się, że projekt w wizualizacji 3D niemalże zachwycał klienta. Podczas realizacji jednak okazywało się, że realna przestrzeń zmieniła punkt widzenia klienta i kolejne udoskonalenia generowały straty zarówno finansowe, jak i czasowe. Szczególnie, jeśli wnętrze było przygotowywane na określoną okazję. Projekty wizualizowane w środowisku 4D pozwalają tę sytuację diametralnie zmienić. Poza tym dla klienta pobyt w wirtualnej rzeczywistości to świetna zabawa
źródło: materiały prasowe pracowni Dcode/Emilia Krysińska
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Systemy wentylacyjne i kanalizacyjne zapewniające dyskrecję i wygodę w łazience.
czytajZa oknem zimno, deszczowo i ponuro – to znak, że...
czytajKalifornijski boraks, skandynawski skaleń, kwarc i soda – to naturalne...
czytajFirma Kuchinox wprowadziła na rynek dwa ciekawe produkty – ceramiczne...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz