Parametryczny narcyz

Parametryczny narcyz

Projektowanie parametryczne zdobywa coraz większą popularność w aranżacji wnętrz. Metodą tą posłużył się profesor architektury z Texas A&M University Gabriel Esquivel, który wspólnie z Davidem Hernandezem M. zaprojektował parametryczną instalację 'Czarny Narcyz zdobiącą wnętrze restauracji La Riviera w Teksasie.

 

Rozpięta na całej długości wnętrza o rzucie prostokąta struktura składa się z tysiąca elementów połączonych razem w trójwymiarową kompozycję, której forma jest próbą połączenia możliwości, jakie daje projektowanie parametryczne z bardziej tradycyjną ideą ornamentu architektonicznego.

 

Cylindryczna forma instalacji, która rozprzestrzenia się na sąsiednie ściany i sufit, powstała w wyniku analizy przepływu powietrza w pomieszczeniu. Z drugiej strony, złożona z indywidualnie wycinanych elementów układanka przybrana przypominającymi jubilerskie klejnoty kwiatami, przypomina obrośniętą pnącymi roślinami pergolę, wprowadzając do wnętrza atmosferę tajemniczego ogrodu. Uzupełniające instalację lustrzane panele stanowią nawiązanie do pojęcia narcyzmu i nazwy kwiatu, który znalazł się w tytule instalacji, zachęcając przy tym widzów do kontemplacji własnego odbicia i autorefleksji.

 

Fot: Gabriel Esquivel

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!