Hygge przede wszystkim

Hygge przede wszystkim

Istnieją wnętrza, które już na pierwszy rzut oka obezwładniają ilością architektonicznych fajerwerków. Realizacja Magdaleny Koszczuk z pracowni Louba to przeciwieństwo efekciarstwa, myślenia o przestrzeni jak o scenografii, która ma przede wszystkim pięknie wyglądać. Bielski apartament jest oszczędny w środkach wyrazu, ponieważ to, co najistotniejsze, dopiero ma się w nim zdarzyć. Tworzy doskonałe tło dla uśmiechu dzieci, zapachu pieczonego ciasta, długich rozmów przy kominku. 


Właścicielem bielskiej realizacji jest niezwykle optymistyczne młode małżeństwo. Ona - nauczycielka, on – stomatolog, stanowią bardzo zgrany duet domatorów, lubiących spędzać czas razem z dwójką synów. 180-metrowe mieszkanie otoczone zielenią miało odzwierciedlać ich pogodną naturę i współgrać ze spokojnym rytmem malowniczego miasteczka.


jak urzadzic przytulne mieszkanie
przytulne mieszkanie
przytulne mieszkanie

Klientom zależało na maksymalnym rozświetleniu pomieszczeñ, dostosowaniu ich do potrzeb zarówno dorosłych, jak i najmłodszych domowników, a ze względu właśnie na dzieci, zapewnieniu rozwiązań funkcjonalnych i bezpiecznych. Zamiast modnej, szklanej balustrady przy schodach, która wymagałaby ciągłego czyszczenia, projektantka zaproponowała ażurową konstrukcję ze stalowych linek, która sprytnie rozwiązuje problem niepożądanych śladów brudnych dłoni, a przy tym prezentuje się bardzo gustownie.


nowoczesne mieszkanie

Wszystkie strefy apartamentu mają spójny charakter, ale każda z nich zaznacza w dyskretny sposób swój odrębny klimat. W mieszkaniu dominuje biel w towarzystwie delikatnych szarości, pastelowego różu i grafitu. Do pomalowania ścian wykorzystano ceramiczne farby, które ułatwiają usuwanie zabrudzeń. Intensywne akcenty kolorystyczne oraz efektowne tapety budują indywidualny charakter każdego pomieszczenia. W królestwie pani domu - skąpanej w bieli kuchni - intrygującym i bardzo kobiecym elementem jest tapeta z wzorem flamingów. Użyta w niewielkim holu grafika z liśćmi tworzy płynne przejcie między wnętrzem i zewnętrzem, integruje dom z zielenią podwórka. Równie energetycznie jak ona prezentują się roślinne akcenty w salonie - urban jungle w wersji mini, czyli palmy i kaktusy wyeksponowane na kwietniku.


jak urzadzic salon
salon jasny, zielen w salonie
salon jasny, zielen w salonie
kuchnia, tapeta flamingi
kuchnia przytulna, jaka tapeta

Proste wnętrze wzbogacają naturalne, wysokiej jakości materiały. Na podłodze znalazły się jesionowe deski, które ocieplają paletę barw, a poprzez kierunek położenia optycznie powiększają przestrzeñ. Ciekawym wizualnie rozwiązaniem jest rama wokół okna, wykonana z tego samego drewna. Jasny odcień jesionu zbiera światło dzienne i miękko wprowadza do środka apartamentu. 


drewno w mieszkaniu
drewno, jesion w salonie

Projektantka zdecydowała się na spokojne, ale nowoczesne formy mebli. Centralnym punktem salonu jest modułowa sofa, która umila rodzinne spotkania. Kominek, wzorowany na tradycyjnych piecach kaflowych, obłożony białymi, ceramicznymi płytkami, stanowi centrum ogniska domowego.


kominek w salonie
kominek w salonie

Miejscem spotkań rodziny jest również jadalnia. Tapicerowane krzesła ustawione przy dużym stole zachęcają do wspólnego spożywania posiłków, a filcowa lampa otula domowników światłem, budując intymną atmosferę.


jadalnia w salonie

Pokoje dla dzieci urządzono w podobnym stylu. Wypełnione podstawowymi sprzętami, są radosne i funkcjonalne. 

pokój dla dziecka
pokój dla dziecka

Wnętrza są subtelne, minimalistyczne, a przy tym przytulne i urokliwe. Inspirowane stylem skandynawskim, stawiają na jego esencję - modne ostatnio hygge. Estetyczne mieszkanie nie przytłacza ilością kolorów i mebli. Zgodnie z założeniem, pozwala ono celebrować czas spędzany z rodziną a także odpocząć od zgiełku i obowiązków codzienności.


kuchnia przytulna, jaka tapeta
sofa w salonie
przytulne mieszkanie

Projekt wnętrz: Louba, Magdalena Koszczuk

Powierzchnia: 180 m2

Realizacja: 2017

Zdjęcia: materiały prasowe Dekorian.pl


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!