Cargo Grill & Deli w dawnej fabryce tytoniu

Cargo Grill & Deli w dawnej fabryce tytoniu


Ciągle rozwijający się kompleks Dolne Młyny wzbogacił się w maju o nowe i unikalne miejsce. Cargo Grill & Deli to połączenie restauracji i delikatesów według projektu Jacka Grycaja, architekta i właściciela firmy Grycaj Design. Oficjalne otwarcie lokalu odbędzie się w najbliższy piątek.

 

Restauracja mieści się w najbardziej reprezentatywnej przestrzeni zespołu XIX - wiecznych budynków dawnej fabryki tytoniu. Pomysł pojawił się w trakcie pierwszego spotkania z inwestorami, a projekt powstał pod koniec 2016 roku. 


Cargo Grill w Krakowie

Jacek Grycaj wykorzystał otwarte przestrzenie podzielone betonowymi słupami, podejmując odważną decyzję o ich pozostawieniu. Według niego, jak najmniejsze naruszanie jednorodnej przestrzeni było kluczowym aspektem projektu. 

 

Cargo Grill w Krakowie

Restauracja posiada dwa poziomy i ponad 140 miejsc siedzących. Na środku restauracji powstał bar z zapleczem, którego ściany nie dotykają sufitu. Również kuchnia jest w pełni otwarta, a salę bankietową od sali restauracyjnej oddzielają tafle szkła. To sprawia, że wnętrze wypełnione jest naturalnym światłem. Cały koncept uzupełnił autorski pomysł stworzenia przestrzeni dla delikatesów, które serwują najlepszej jakości wołowinę, świeże owoce morza, sosy i dodatki.


Cargo Grill w Krakowie

Czerń i czerwień są mocnymi i wyrazistymi kolorami przewodnimi tego miejsca. Zaufanie właścicieli sprawiło, że udało się wykreować bardzo zdecydowane wnętrze o mocnym charakterze, dzięki któremu wizyta w Cargo jest ucztą nie tylko stricte kulinarną, ale również estetyczną.


Cargo Grill w Krakowie
Cargo Grill w Krakowie

Eksperci od kulinarnej spedycji dbają o to, aby klienci mogli spróbować sezonowanej na sucho wołowiny, najświeższych ryb i owoców morza oraz dań inspirowanych kuchnią całego świata, a wszystko w towarzystwie specjalnie wyselekcjonowanego wina.


Cargo Grill w Krakowie

Cargo Grill & Deli

Projekt wnętrz: Jacek Grycaj - Grycaj Design

Realizacja: maj 2017

Lokalizacja: Kraków

Zdjęcia: Grycaj Design, Cargo Grill & Deli


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!