Cafe Rampa

Cafe Rampa

Cafe Rampa to projekt kawiarni w przestrzeni foyer sceny kameralnej Teatru Rampa na warszawskim Targówku. Dawniej niezagospodarowany kąt nabrał nowego życia. Projekt poprowadzony w duchu współczesnego odniesienia do czasów polskiego PRL-u wykonała pracownia DOMagała design.


Koncepcja związana jest również ze scenografią, którą pracownia równolegle tworzyła do spektaklu Cafe Sax piosenki Agnieszki Osieckiej. Dekoracja sceniczna miała być kontynuacją kawiarni na foyer. Samo hasło Cafe Sax (czyli dawna kawiarnia na Saskiej Kępie, w której przesiadywała Osiecka) również niosło ze sobą dozę inspiracji z tamtych czasów, chociaż wystrój wspomnianej kawiarni odbiegał od typowych wnętrz lat 50,60 czy 70’. Założenia projektu były proste i dobrze sprecyzowane: współczesny PRL, przetworzone, zamierzchłe wzornictwo polskie, które w ostatnim czasie przeżywa swój renesans.


Cafe Rampa Teatr Rampa
cafe Rampa Teatr Rampa

Stylowe fotele Józefa Chierowskiego, które w ostatnim czasie przeżywają swoją drugą młodość, boazeria, sklejka, klasyki polskiego designu po renowacji, stoliki na delikatnych nóżkach czy lampy w kształcie kul bardzo popularne w tamtych latach. Te elementy stanowią pomost między zamierzchłym, a współczesnym wzornictwem.


Cafe Rampa Teatr Rampa

Ciekawym rozwiazaniem jest system żarówek zamontowanych w wiszących białych kulach, które kojarzą się z końcówką poprzedniego wieku. Żarówkami można sterować za pomocą smartphona i tym samym ustawiać kolor każdej pojedynczej żarówki, projektować sceny świetlne dopasowując nastrój kawiarni np. do aktualnie granego przedstawienia.


cafe Rampa Teatr Rampa
cafe Rampa Teatr Rampa
cafe Rampa Teatr Rampa

Na uwagę zasługuje również LEDon z logiem kawiarni na ścianie, czyli współczesna forma neonu. Bezpieczniejsza od szklanego poprzednika, bo cienka i płaska, wykonana z pleksi o grubości zaledwie 2cm. Obudowy okrągłych filarów zostały wykonane ze sklejki brzozowej. Arkusze sperforowano na frezarce CNC, a następnie podświetlono wnętrze całej konstrukcji. W efekcie uzyskano bardzo ciekawy klimat.


Cafe Rampa Teatr Rampa
cafe Rampa Teatr Rampa

Cafe Rampa

Projekt wnętrz: DOMagała design  Filip Domagała

Powierzchnia: 95 m2

Realizacja: 2017

Lokalizacja: Warszawa 

Zdjecia: Filip Domagała

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!