Red Dot Award docenił sufit z filcu

Red Dot Award docenił sufit z filcu

Wśród projektów wyróżnionych nagrodą główną Red Dot Award w kategorii Design Produktu znalazł się HeartFelt ®, pierwszy na świecie sufit wykonany z filcu. W uzasadnieniu jury zwróciło uwagę na wyjątkowy design i określiło HeartFelt ® mianem jednego z najlepszych produktów 2017 roku.

 

Nagrodzony HeartFelt ® to pierwszy na świecie listwowy modułowy system sufitowy o unikalnej estetyce wykonany z filcu. HeartFelt ® został stworzony w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie filcem, który stosowany jest do tapicerowania oraz dekoracji ścian, ale też jako materiał bazowy czy pokrywający poszczególne elementy wystroju wnętrz takie jak np. lampy czy zegary.

Filc jest idealnym materiałem do pracy dla architekta. Jest niebywale miękki w dotyku i ma jednocześnie niezwykle naturalny wygląd. Niezależnie od estetyki, doceniana jest także jego funkcjonalność w wystroju wnętrz ze względu na jego właściwości w zakresie odbijania światła i absorpcji dźwięku. Materiał wykorzystany w HeartFelt ® posiada​ certyfikat Cradle to Cradle, co potwierdza jego zgodność z ideą zrównoważonego rozwoju, która jest obecnie ważna dla wielu architektów. Modułowy system dzięki różnym rozmiarom paneli, szerokości łączeń, wysokości montowania czy koloru oferuje projektantom wiele możliwości wdrożenia. HeartFelt ® występuje w pięciu odcieniach szarości.


sufit z filcu
sufit z filcu
sufit z filcu
sufit z filcu

Red Dot Award to nagroda o międzynarodowym znaczeniu z ponad sześćdziesięcioletnią tradycją. Każdego roku organizatorzy otrzymują tysiące zgłoszeń z całego świata. W tegorocznej edycji nadesłano 5500 kandydatur z 54 krajów. Jury złożone z 39 projektantów, profesorów oraz dziennikarzy oceniało każdy projekt, a najbardziej przełomowe, w tym HeartFelt ®, zostały uhonorowane nagrodą Red Dot: Best of the Best.

źródło: materiały prasowe Hunter Douglas Europe


sufit z filcu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!