Jak będziemy pracować w roku 2030?

Jak będziemy pracować w roku 2030?

Międzynarodowa firma doradcza JLL wydała raport Workspace, reworked: ride the wave of tech driven change, który opisuje jak będziemy pracować w przyszłości. Autorzy raportu przeanalizowali wpływ technologii, wykorzystania danych oraz innowacji w miejscu pracy, które zmieniają dotychczasowy, ustalony porządek, by zapewnić firmom nowe korzyści.


Raport opisuje jak będzie zmieniał się sektor biurowy w ciągu nabliższych 15 lat – jak firmy – najemcy powierzchni biurowych, deweloperzy oraz inwestorzy będą rewidować swoje strategie dotyczące nieruchomości, a także jak wpływ nowych technologii zmieni wykorzystanie budynków i biur.

Jakie są główne tezy raportu?

- Biura staną się miejscem wspólnego działania dla pracowników, dostawców usług, pracowników czasowych, partnerów biznesowych i zewnętrznych doradców

- Firmy będą konsolidować swoje portfolia nieruchomości w lokalizacjach typu „core”

- Akceleratory przedsiębiorczości, inkubatory biznesu oraz przestrzenie do rozwoju innowacyjności staną się
częścią strategii nieruchomościowych firm

- Rzeczywistość wirtualna i rozszerzona stanie się powszechna

- Projektowanie biur będzie oparte na analizie doświadczeń użytkowników


jak bedziemy pracowac w przyszlosci

Jak wynika z raportu, nowe technologie wciąż zmieniają miejsce i warunki pracy, usprawniając działalność operacyjną firm, jak również mają ważny wpływ na wzrost produktywności pracowników. Miejsce pracy w przyszłości będzie oparte na analizie doświadczeń użytkowników, tak aby przyciągać i zatrzymać talenty. Większą wagę będzie przykładać się do dywersyfikacji, różnorodności i wolnego wyboru. Wzrośnie ilość przestrzeni do coworkingu i elastycznych biur oraz tzw. liquid spaces  - przestrzeni wspólnej dla firm, start-upów, mikrobiznesu i freelancerów.

źródło: materiały prasowe JLL


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!