Mac Stopa laureatem nagrody Titan Award 2017

Mac Stopa laureatem nagrody Titan Award 2017

Międzynarodowe Stowarzyszenie Architektów Wnętrz (IIDA) ogłosiło, że Przemysław Mac Stopa został laureatem nagrody Titan Award 2017. Nagroda Titan Award stanowi uznanie za znaczący wkład w zakresie projektowania wnętrz dla projektanta, firmy lub organizacji. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się na dorocznym oficjalnym spotkaniu IIDA w niedzielę, 11 czerwca 2017 roku, w Muzeum Sztuki Współczesnej w Chicago.


- Dorobek Przemysława Mac Stopy obejmuje projekty z dziedziny architektury, architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego, sztuki i mody, pozwalając aby ta wszechstronna wrażliwość inspirowała branżę architektoniczną jak i istotnie wpływała na odbiór zaprojektowanych przestrzeni. Swoją pasją do matematyki, podąża on w kierunku elastycznego designu, który dostosowuje się do otoczenia i użytkownika końcowego - powiedziała Wiceprezes i Dyrektor Generalna IIDA, Cheryl Durst, honorowy członek FIIDA, LEED AP.


Mac Stopa
Titan Award 2017

U źródeł projektów Mac Stopy leży jego fascynacja do projektowania parametrycznego, geometrii organicznej, modularności, rzeźbiarskich kształtów oraz sztuki cyfrowej. Dzięki temu tworzy innowacyjne, modularne przedmioty przeznaczone do seryjnej produkcji, które często pozwalają użytkownikowi na dostosowywanie ich układu do pożądanej funkcjonalności lub charakteru danej przestrzeni. Od 2013 r. projekty Mac Stopy wyróżnione zostały ponad 60 międzynarodowymi nagrodami w dziedzinie wzornictwa i architektury – wśród nich wymienić można, między innymi, Red Dot Design Awards, GOOD DESIGN™ Awards, Interior Design’s Best of Year Awards, Best of NeoCon Gold Award oraz nagrody ICONIC AWARDS: Interior Innovation, w tym Best of Best Award 2017.


Titan Award 2017
Titan Award 2017

O Międzynarodowym Stowarzyszeniu Architektów Wnętrz (IIDA)

IIDA to Międzynarodowe Stowarzyszenie Architektów Wnętrz o zasięgu globalnym, które wspiera projektantów, architektów, wykładowców, studentów, firmy projektowe i ich klientów poprzez sieć ponad 15,000 członków pochodzących z 58 krajów na całym świecie. Wspomagają postęp w edukacji, doskonałości projektowej, ustawodawstwie, kierownictwie, akredytacji oraz udzielają wsparcia społeczności, mając na celu zwiększenie wartości i zrozumienia Projektowania Wnętrz jako profesji, która zwiększa wartość dodaną biznesu i pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie każdego dnia.


źródło: materiały prasowe IIDA

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!