Kontenerowa estetyka

Kontenerowa estetyka


Poznańska Wilda wzbogaciła się o nowe miejsce, które zaspokoi apetyty miłośników soczystych burgerów i oryginalnych belgijskich frytek - ChiChi 4U. Do współpracy przy aranżacji wnętrz zaproszono architektów z pracowni mode:lina™. 

 

To już drugi punkt spod znaku ChiChi 4U, pierwszy to dobrze znany studentom z kampusu na Piotrowie czarny kontener morski. Właścicielom zależało na zachowaniu rozpoznawalnych dla marki elementów industrialnej kontenerowej estetyki, stąd decyzja projektantów z mode:lina™, aby wykorzystać typową ryflowaną blachę.


ChiChi 4U
ChiChi 4U
ChiChi 4U

Podwieszone pod sufitem ciemne, stalowe kraty oraz widoczna srebrna konstrukcja wentylacji uzupełniają surową i industrialną atmosferę. W celu dodania wnętrzu domowego i przytulnego charakteru, na posadzce zastosowano wzorzyste płytki przypominające porozkładane dywany. Czarne wnętrze uzupełnione czerwonymi dodatkami to bezpośrednie nawiązanie do identyfikacji wizualnej marki.


ChiChi 4U
ChiChi 4U
chiChi 4U

Czarna ryflowana blacha pokryła większość ścian lokalu, a dla złagodzenia surowości pojawiły się elementy drewniane oraz rośliny. Blacha, poza elementem czysto dekoracyjnym, okazała się bardzo praktycznym rozwiązaniem będąc powierzchnią trwałą, łatwo zmywalną. Dodatkowym atutem tego rozwiązania była łatwość adaptacji ścian po poprzednim najemcy wraz z pochowaniem nowej instalacji elektrycznej.


ChiChi 4U
chiChi 4U
chiChi 4U
chiChi 4U

ChiChi 4U Burger Bar

Projekt wnętrz:: mode:lina™/ Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin, Magdalena Skop
Realizacja: Styczeń 2016
Lokalizacja: ul. Wierzbięcice 22, Poznań
Powierzchnia: 70 m2
Zdjęcia: Marcin Ratajczak


chiChi 4U

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!